Szlak Sudecki (9)

01

{tab=Opis odcinka}

019. Mysłakowice /PKS – PKP/ – Bukowiec

Rudawy Janowickie , 380 – 500 mnpm

 

Poprzedni odcinek: 8. Karpacz – Mysłakowice

Następny odcinek: 10. Bukowiec – Skalnik

 

     00 min. Mysłakowice /PKS – PKP/
25 min. Mrowiec (501 mnpm)
50 min. Bukowiec – ul. Robotnicza
1 godz. 00 min. Bukowiec – Pl. Kościelny

Od  przejazdu kolejowego przy nieczynnym dworcu PKPMysłakowice  idziemy w kierunku cmentarza (idąc z przystanku PKS przy dworcu, naprzeciw przejazdu kolejowego w prawo). Przy cmentarzu kończy się asfalt, dalej prosto drogą w kierunku zalesionego wzniesienia o nazwie Mrowiec. Za łukiem drogi tuż przed ostatnim gospodarstwem opuszczamy drogę skręcając w lewo przez niewielką łąkę do lasu. W lesie znów w lewo, idziemy ścieżką przy krawędzi lasu kilkaset metrów po czym w prawo zagłębiamy się w las podchodząc niezbyt stromo zakosami. Osiągnąwszy  wzniesienie skręcamy w prawo. Po ok. 20-25 minutach wędrówki od Mysłakowic mijamy skałki po prawej na szczycie Mrowca (501 mnpm) –  bez widoków.

Ścieżka zaczyna się lekko obniżać czasami skręcając. Po kilkuset metrach na rozwidleniu skręcamy w lewo schodząc następne kilkaset metrów cały czas prosto, aż na dno płytkiego leśnego jaru, gdzie skręcamy w prawo (uwaga na znaki!!!). Po chwili wychodzimy z lasu naprzeciw stawów hodowlanych kierując się w stronę widocznych na prawo pierwszych zabudowań Bukowca. Idziemy groblą między stawami. Kilkaset metrów za stawami dochodzimy do szosy w Bukowcu. Dotąd od Mysłakowic ok. 50 minut. W prawo można dojść w ciągu ok. 20 minut do przystanku PKS w Kostrzycyj. Szlak czerwony szosą w lewo przez  Bukowiec (ul. Robotnicza). Po kilkuset metrach skrzyżowanie – Plac Kościelny, centrum Bukowca i węzeł szlaków – niebieski w lewo do Karpnik, w prawo do Kowar. Dotąd od Mysłakowic ok. 1 godz. W pobliżu schronisko PTSM  “Skalnik”. We wsi również kilka gospodarstw agroturystycznych, lecz brak komunikacji autobusowej.

PKS w Kostrzycy – autobusy do Jeleniej Góry, Karpacza, Kowar, Wojkowa, Kamiennej Góry i jeden do Lubania przez Świeradów Zdrój.

sch9

{tab=Zdjęcia}

mt_gallery

{/tabs}

Opis szlaku został opracowany przez Piotra Aftarczuka. Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone.
Jakiekolwiek kopiowanie i rozpowszechnianie niniejszego tekstu bez zgody autora zabronione.

Share:

Author: admin