Turystyka

Ziemia kłodzka to region geograficzny obejmujący południowo-wschodnią część Sudetów Środkowych i zachodnią Sudetów Wschodnich. Jej centrum stanowi Kotlina Kłodzka otoczona przez pasma górskie. Ziemia Kłodzka jest jednym z piękniejszych regionów Polski.

Na atrakcyjność i popularność tego obszaru zwanego też hasłowo “Ziemia Kłodzka – turystycznym hrabstwem Sudetów” złożyły się w szczególności: bliskie i dogodne powiązania szlaków turystycznych z bazą komunikacyjną, noclegowa i wyżywieniową.

Jest to region bogaty w atrakcje turystyczne, pokryty gęstą siecią dobrze oznakowanych pieszych szlaków turystycznych – wymarzony zakątek dla turystów pieszych i zmotoryzowanych, narciarzy, grotołazów, miłośników jazdy konnej i rowerów górskich, zwolenników wypoczynku na wsi, wielbicieli wspinaczki – czyli prawie wszystkich form turystyki, narciarstwa i wielu innych form aktywnego spędzania czasu.

Ziemia Kłodzka bogata jest w liczne zabytki przyrody i kultury – różnorodne formy skalne, relikty przyrodnicze, rezerwaty przyrody, dobre punkty widokowe związane z większością szlaków turystycznych. Czekają tutaj na turystów nieocenione walory krajobrazowe i przyrodnicze.

Ponadto na turystów czekają liczne zabytki zdradzające niesamowitą historię tych ziem, zamki, stare ruiny, sanktuaria, muzea jak również zabytkowe budownictwo i liczne niesamowite relikty przeszłości jak stare kopalnie, sztolnie, jaskinie i wiele innych atrakcji.

Share:

Author: admin