NASZA AKCJA – ZIEMIA KŁODZKA CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI

704 0

Postanowiliśmy sprawdzić to w praktyce. Plonem tego jest już pierwszy reportaż zamieszczony na portalowych stronach. Niebawem zamieścimy kolejne materiały i propozycje.

Naszym celem jest uzyskanie odpowiedzi m.in. na pytania:

 • jak Ziemia Kłodzka przyjmuje nasze pociechy czyli dzieci w wieku 3 plus ?
 • co szczególnego może im zaoferować ?
 • gdzie znajdziemy miejsca i obiekty wyjątkowo przychylne dla takich właśnie gości ?
 • które hotele, pensjonaty czy agroturystyki szczególnie nastawione są na naszych milusińskich ?

703 8Prosimy czytelników jak i gestorów kłodzkiej bazy turystycznej o wskazywanie takich miejsc. Czekamy również na oferty kulturalnych imprez. Czekamy na zaproszenia, część ofert sprawdzimy bowiem na miejscu… w towarzystwie 3-letniego Patryka. Wszystkie takie miejsca i wydarzenia postaramy się przedstawić w naszym portalu.

O włączenie się do naszej portalowej akcji prosimy miejscowe media oraz gospodarzy poszczególnych turystycznych miast i gmin. Mamy już pierwsze zgłoszenia, czekamy na kolejne…

Na Państwa propozycje i uwagi czekamy do końca sierpnia br. Nasz mailowy adres: biuro@ziemiaklodzka.pl

Wśród czytelników którzy nadeślą najciekawsze spostrzeżenia i wrażenia z pobytu na Ziemi Kłodzkiej rozlosujemy m.in. weekendowy pobyt w jednej z najlepszych kłodzkich agroturystyk.

Oczekujemy więc na Państwa zgłoszenia i wrażenia z pobytu. Zapraszamy na portalowe strony www.ziemiaklodzka.pl

JANUSZ PUSZCZEWICZ

PATRONAT HONOROWY – Pan Krzysztof Baldy – Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego

PATRONAT MEDIALNY

– TELEWIZJA KŁODZKA

– Gazeta Prowincjonalna BRAMA

SPONSORZY NAGRÓD:

– AGROTURYSTYKA „U KASI” w ROSZYCACH /www.agroturystykaukasi.eu/

– SKLEP INTERNETOWY dla DZIECI „UBUBU” /www.ububu.pl /

WSPÓŁPRACA / WSPIERAJĄ NAS:

– Hrabstwo Kłodzkie /www.hrabstwo.pl/

– Muzeum Ziemi Kłodzkiej /www.muzeum.klodzko.pl /

– Muzeum Papiernictwa /www.muzpap.pl/

– Duszniki Zdrój /www.duszniki.pl/

– Informacja Turystyczna w Lądku-Zdroju

– Bystrzyca Kłodzka /www.bystrzycaklodzka.pl/

logo01logo04logo02logo03logo05logo06logo07logo08

 


 

NASZA AKCJA (2) – Wakacyjne zaproszenia dla dzieci

Szczytna

Miejski Ośrodek Kultury w Szczytnej zaprasza na ciekawe zajęcia, warsztaty, spotkania oraz gry i zabawy. W planie m.in. zajęcia teatralne, nauka gry na gitarze, studio piosenki, zajęcia sportowe. Więcej informacji na www.szczytna.pl / należy wybrać – MOK /. Wiele też ciekawych imprez organizuje się dla dzieci w ramach AGROFETY.

Muzeum  Ziemi Kłodzkiej

Kłodzkie muzeum zaprasza na WAKACJE w MUZEUM czyli cykl wakacyjnych spotkań dla dzieci. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w lipcu i sierpniu br. W ramach „Wakacji” m.in. Gra Terenowa z Kłodzkim Bractwem Rycerskim, warsztaty plastyczne, opowieści o bocianach i pszczołach w tym zgłębianie tajników ich życia. Więcej informacji na www.muzeum.klodzko.pl POLECAMY !!!

Muzeum Papiernictwa Duszniki – Zdrój

708 2Dusznickie Muzeum Papiernictwa proponuje z kolei ciekawe zajęcia adresowane dla różnych grup wiekowych, w tym dla dzieci i młodzieży. Warsztaty mają popularyzować dzieje papieru, techniki jego wytwarzania oraz różne sposoby jego wykorzystania. Warsztaty obejmują zajęcia praktyczne / WYJĄTKOWA ATRAKCJA !!! /. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację. Więcej na www.muzpap.pl. Muzeum czeka na Państwa przez całe wakacje od poniedziałku do soboty od 9.00 do 18.00, w niedziele od 9.00 do 15.00.

Kłodzko

Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na wakacyjne bezpłatne zajęcia w dwóch blokach / warsztatowym i sportowym/. Dla dzieci w wieku od 5 lat przewidziano m.in. wyjątkowo atrakcyjne zajęcia teatralne, muzyczne, taneczne i plastyczne. Ciekawy jest również plan zajęć sportowych. Warto skorzystać ! Więcej informacji na www.klodzko.pl

Prosimy organizatorów wakacyjnych zajęć i imprez o kolejne informacje.

Polanica Zdrój – Animacje Wakacyjne

Miejskie Centrum Kultury organizuje wakacyjne animacje ZYG-ZAKI. 708 1

HEJ dzieciaki – zapraszamy na ZYG ZAKI ZYG ZAKI czyli: kolorowe, zwariowane, kulturalne i zabawne animacje wakacyjne dla najmłodszych!!! – gryzmolenie na trawie – teatralne przebieranki – eksperymentalne przepychanki – taneczne hulanki.

Gmina Kłodzko

Biblioteka Publiczna zaprasza na wakacje z biblioteką dobrych zdarzeń – edukacyjne gry komputerowe, film i książka, teatrzyki, warsztaty malarskie, zabawy w języku czeskim, origami i wiele innych. Więcej na http://www.bibliotekagmina.klodzko.pl

Informacja Turystyczna w Lądku-Zdroju poleca ze swojej strony następujące atrakcje dla dzieci oraz ich rodziców/opiekunów:

w Lądku Zdroju:

 

 • Stawy Biskupie /pływanie łódką po stawie /
 • Mini Golf przy “Wojciechu”
 • odkryty Basen Miejski z licznymi nowymi atrakcjami

 

W okolicach Lądka Zdroju:

 

 • Karłów / Park Dinozaurów
 • Kudowa-Zdrój / Muzeum Zabawek oraz Szlak Ginących Zawodów
 • Międzygórze / Ogród Bajek
 • Polanica-Zdrój / Tor Saneczkowy
 • Złoty Stok/ Kopalnia Złota, Leśny Park Przygody “Skalisko” oraz Średniowieczny Park Techniki.

 


 

NASZA AKCJA (3) – Propozycje atrakcji dla dzieci

Na podstawie pierwszych zgłoszeń i propozycji naszych czytelników przedstawiamy PORTALOWY RANKING MIEJSC i ATRAKCJI na Ziemi Kłodzkiej szczególnie polecanych dla dzieci i ich rodziców/opiekunów.

Te miejsce naprawdę warto odwiedzić…

1. Polanica- Zdrój Park Zdrojowy

2. Kłodzko – Muzeum Ziemi Kłodzkiej

3. Lądek- Zdrój Arboretum

4. Lądek- Zdrój Park Zdrojowy

5. Kudowa- Zdrój Muzeum Zabawek

6. Kudowa- Zdrój Szlak Ginących Zawodów

7. Wambierzyce Ruchoma Szopka

8. Wambierzyce – Skansen wraz z Mini Zoo

9. Złoty Stok – Kopalnia Złota

10.Duszniki- Zdrój Park Zdrojowy

11.Duszniki- Zdrój Muzeum Papiernictwa

12.Kudowa- Zdrój Muzeum Żaby

13.Międzygórze, Ogród Bajek

14.Różanka i jej okolice

15.Długopole- Zdrój

NASZE KOLEJNE PROPOZYCJE w ramach akcji ZIEMIA KŁODZKA ZAPRASZA DZIECI …

K a r ł ó w

Warto wstąpić do usytuowanego u podnóża Szczelińca Wielkiego w Górach Stołowych PARKU DINOZAURÓW z 30 figurami. Tam też plac zabaw wraz z zapleczem. To najwyżej położony park dinozaurów w Polsce.

B y s t r z y c a K ł o d z k a

Muzeum Filumenistyczne zaprasza na „Wakacje w Muzeum”. W dn. 31 lipca /godz. 10.00/ spotkanie pn. Pałka, zapałka. Natomiast w dn. 7 sierpnia br. /godz. 10.00/ spotkanie pn. A gdzie tu zabytki ? Wstęp wolny.

K u d o w a – Z d r ó j

Kudowski PARK ROZRYWKI przy ul. Słonecznej, oferuje dla dzieci i dorosłych m.in. zorbing czyli dmuchane kule, trampoliny, giroskop, gokarty, park linowy, dmuchanego clowna, wodne kule czy … skaczące buty. Więcej informacji na www.parkrozrywki.net.pl

N o w a R u d a

Polecamy Podziemną Trasę Turystyczną – Kopalnia Węgla Nowa Ruda. Już sam pobyt w kopalni dostarczy nam wiele wrażeń. W programie m.in. zwiedzanie wyrobisk, przejazd podziemną kolejką. Więcej informacji na www.kopalnia-muzeum.pl

D ł u g o p o l e – Z d r ó j

Proponujemy pobyt w tutejszym hotelu DWÓR u ELIZY który oferuje m.in. Letni Pakiet Rodzinny. W zaciszu gór oferuje się wiele atrakcji połączonych z aktywnym wypoczynkiem dla rodziców jak i dzieci. W ramach pakietu m.in. sala zabaw, muzyczna niespodzianka czy animacje dla dzieci. Zresztą Długopole -Zdrój jest szczególne przyjazne dla dzieci. Więcej informacji na www.dwor-elizy.pl

R ó ż a n k a

Polecamy również rodziny pobyt w Ośrodku „Regle” z pięknym widokiem na Masyw Śnieżnika. Czeka nas tu spokojny i relaksacyjny pobyt w odpowiednio przystosowanych pomieszczeniach byłego klasztoru. Na gości czeka m.in. rozległy park, basen, plac zabaw i liczne trasy spacerowe. Atutem ośrodka jest wyśmienita kuchnia oraz przystępna cena. Więcej informacji na www.regle.com.pl

od redakcji …

Do niektórych oferowanych obiektów postaramy się niebawem dotrzeć i przygotować specjalne relacje. Dziękujemy za zaproszenia .

Czekamy na kolejne propozycje…


 

Share:

Author: admin