MAJÓWKA w Muzeum Papiernictwa

609_1

MUZEUM PAPIERNICTWA PODCZAS MAJÓWKI CZYNNE AŻ DO 18.00!!!

 Tegoroczny długi weekend majowy w Muzeum Papiernictwa rozpoczyna się w piątkowe popołudnie 27 kwietnia i potrwa do 6 maja. W tym terminie planujemy m.in.:

  • otwarcie wystawy czasowej Artura Golińskiego oraz Tomasza Szewczyka ?Foto&Grafika? (27 IV godz.17.00),
  • zwiedzanie ekspozycji ?Dobra marka ? krocie warta. Rachunki i papiery firmowe z Dolnego Śląska (1850-1945)?,
  • prezentację unikatowych portretów Jana Pawła II i Piusa IX w znaku wodnym,
  • oraz samodzielne czerpanie papieru z odciskiem własnej dłoni.

Pierwsza z wystaw dokumentuje twórczość dwóch dusznickich artystów: Artura Golińskiego, autora grafik wykonanych w technikach druku wklęsłego i Tomasza Szewczyka, twórcy fotografii kreatywnych wykonanych metodą kolażu komputerowego. Patronat medialny nad ekspozycją objął portal internetowy Ziemia Klodzka.pl.

?Dobra marka ? krocie warta? jest zbiorem dokumentów począwszy od najstarszych papierów firmowych z lat 50. XIX wieku po listowniki zapełnione licznymi alegoriami z przełomu XIX i XX wieku.

Niespodzianką tegorocznej majówki będzie jednak pierwsza w Polsce publiczna prezentacja portretów Jana Pawła II i Piusa IX w znaku wodnym, które udostępnione zostaną zwiedzającym tylko podczas długiego weekendu majowego. Muzeum Papiernictwa jest posiadaczem 4 egzemplarzy z filigranem polskiego papieża, z których dwa wykonane zostały w Fabriano, włoskiej miejscowości uznawanej za kolebkę papiernictwa europejskiego, a dwa w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Z Fabriano pochodzi także arkusz z filigranem Piusa IX.

Wycieczkę po pomieszczeniach dusznickiego młyna papierniczego, będącego siedzibą Muzeum Papiernictwa, proponujemy zakończyć produkcją własnych arkuszy papieru. Pod okiem fachowców uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję do samodzielnego wykonania kartek papieru czerpanego, w tym jednej z odciskiem własnej dłoni.

Godziny otwarcia Muzeum Papiernictwa podczas majówki

 

27 IV ? od 9.00 do 15.00, wernisaż wystawy godz.17.00

28 IV ? 5 V ? od 9.00 do 18.00!

6 V ? od 9.00 do 15.00

 

609_1

 

Serdecznie zapraszamy!

Marta Nowicka

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

 

Share:

Author: admin