LĄDECKIE ECHA w odległym ? SOSNOWCU – PATRONAT MEDIALNY

608_2

Sam plener odbył się w Lądku w lipcu ubiegłego roku. Brali w nim udział członkowie sosnowieckiego Stowarzyszenia Miłośników Fotografii któremu prezesuje niezwykle aktywnie Joanna Bratko- Lityńska. Grupa istnieje od 2005 roku i ma już na swoim koncie wiele artystycznych sukcesów i dokonań. Szczególnie upodobała sobie Ziemię Kłodzką a sam Lądek nader często gości w ich obiektywach.

Wystawę otworzył dyrektor Centrum Kultury Michał Góral. Wśród zaproszonych gości obecna była lądecka delegacja z Burmistrzem Krzysztofem Szkudlarkiem, który podziękował artystom oraz władzom miasta za szczególną promocję Lądka. Obecny był m.in. przedstawiciel sosnowieckiej Rady Miasta b. wiceprezydent Zbigniew Jaskiernia oraz dyrektor tutejszego muzeum Zbigniew Studencki ? człowiek któremu artystyczna współpraca z Lądkiem szczególnie leży na sercu. Były też liczne reprezentacje grup fotograficznych m.in. z Krakowa, Radomska, Orzesza czy Sosnowca.

608_1608_4

Otwarciu towarzyszyła prezentacja multimedialna opiekuna artystycznego sosnowieckiej grupy Zbigniewa Podsiadło. W części artystycznej wystąpiło natomiast doskonałe Trio Jazzowe.

Poproszona o pierwsze wernisażowe wrażenia – organizatorka wystawy Joanna Bratko- Lityńska powiedziała nam m.in. ?była to moim zdaniem impreza bardzo udana, cieszy pełna sala i pozytywne opinie kolegów po fachu, doskonała też była oprawa muzyczna. Dawno nie mieliśmy tak wielu gości z bliska i z daleka??.

608_6608_2

Wystawa czynna będzie w tutejszym Centrum /Sosnowiec ul. Będzińska 65/ do końca kwietnia br. Będzie też prezentowana w Lądku. W planach prezentacja również w innych miastach. Już teraz organizatorzy otrzymali m.in. zaproszenie na prezentację w ramach Targów Łowiectwa na Expo Silesia.

Warto ją odwiedzić, tym bardziej że już niebawem zawita na Ziemię Kłodzką. Gorąco ją Państwu polecam!

Dziękuję uprzejmie Pani Prezes Joannie Bratko- Lityńskiej za zaproszenie i współpracę medialną.

608_3608_5

JANUSZ PUSZCZEWICZ

 

/wernisażowe zdjęcia autorstwa Joanny Kawoń/

 

{artykul 594}{title}{/artykul}

{artykul 594}{text}{/artykul}

Share:

Author: admin