VI Festiwal Amatorskich Trunków – Relacja

818 1

Za nami VI Festiwal Amatorskich Trunków w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Impreza udała się wyśmienicie: uczestnicy dopisali, sponsorzy dopisali, organizacja jak co roku stała na wysokim poziomie.

Stowarzyszenie „JASKIER” wraz z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko ponownie przygotowali ozdobioną salę, smakowite przystawki oraz wina do degustacji. Ludzie świetnie się bawili, komisja dzielnie i profesjonalnie oceniała trunki, choć w tym roku było to olbrzymie wyzwanie! Na konkurs napłynęła rekordowa ilość: 35 win oraz 69!!! nalewek! Kraków, Boguszów – Gorce, okolice Rzeszowa, Węgierska Górka, wraz z licznymi uczestnikami okolicznych miejscowości – taki był skład amatorów i pasjonatów zgłaszających swe produkty. Poziom był wysoki, jednak wśród perełek i naprawdę wybitnych wyrobów zdarzały się wina przesłodzone, bez wyraźnego smaku owoców (na co komisja szczególnie zwracała uwagę) oraz nalewki ze zbyt dominującym smakiem alkoholu.

818 1818 2

818 3818 4

818 5818 6

Obok konkursu przygotowano wystawę prac, pod kierownictwem Kazimierza Adamaitisa, oraz rozmaite stoiska: pasieka z Nagodzic, pasieka z Bystrzycy Kłodzkiej, oferujące produkty pszczelarskie oraz miody pitne, Państwo Kowalczyk ze swoimi słynnymi produktami z owoców i warzyw, Daniel Gacek z pokazem warzenia piwa.

Gwiazdą wieczoru był zespół wokalny Piu Mosso, składający się z pięknych i piekielnie utalentowanych studentek i studentów pod dyrygenturą Dominika Jarockiego z Ołdrzychowic Kłodzkich. Trudno było ich ściągnąć, jednak udało się to dzięki konsekwentnym staraniom i przemyślanym zabiegom „JASKRA”. Zespół odziany był w gustowne stroje, ufundowane przez Wójta Gminy Kłodzko Stanisława Longawę. Występ był fenomenalny, uczestnicy imprezy siedzieli jak zaklęci, delektując się czystą barwą dźwięku i bogactwem ekspresji. Zespół przygotował urozmaicony repertuar, składający się z popowych szlagierów oraz tradycyjnych przyśpiewek, zaprezentowanych w nowoczesnej formie chóralnej. Oklaskom i bisom nie było końca, i naprawdę, naprawdę możemy być dumni z tak wybitnego występu.

818 7818 8

818 9818 10

Sponsorzy dopisali, nagrody naprawdę były świetne. Każdy laureat otrzymywał piękny puchar z grawerką, z Huty Violetta, dodatkowo pierwsze miejsca uhonorowane były zaproszeniem na zabawę sylwestrową ufundowaną przez Uzdrowisko Długopole – Lądek Zdrój dla zwycięzcy win, oraz zaproszeniem na kolację przy lampce wina w restauracji Villa Elise dla zwycięzcy nalewek! Do tego pierwszorzędnej jakości wina przekazane przez Winiarnię Radochowską!!!

 

818 11818 12

818 13818 14

818 15818 16

 

Komisja w składzie:

Natalia Welmann – Piotrowicz „Winiarnia / Jaskinia Radochowska”

Leszek Gawroński „Winnica Stary Wielisław”

Piotr Wijas współorganizator cyklicznej imprezy winiarskiej Bożole Nowo w Boguszowie – Gorcach (w tym roku przypada już XVII edycja!!!)

Wytypowała następujące lokaty w kategorii wina:

I miejsce Leszek Miłobóg Boguszów – Gorce „wiśnia”

II miejsce Jolanta Jackulak Ołdrzychowice Kłodzkie „truskawka”

III miejsce Zdzisław Pakuła Stronie Śląskie „truskawka”

Wyróżnienia: Tadeusz Patynka, Zdzisław Pakuła, Jan Rybeczka

Komisja w składzie:

Łucja Wołk – członek Stowarzyszenia, etatowy członek komisji nalewek

Danuta Łysionek – członek Stowarzyszenia

Artur Szczytowski – szef KGW Ołdrzychowice, gastronom, kucharz, smakosz

Wytypowała następujące lokaty w kategorii nalewki:

I miejsce Renata Bońkowska, Nagodzice „dzika róża, bez, lawenda”

II miejsce Karol Kubiesa, Lądek Zdrój „aronia”

III miejsce Czesława Piechnik, Stronie Śląskie – wieś, „aronia”

Nagroda Publiczności

Zdzisław Pakuła, Stronie Śląskie „truskawka”

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej wspaniałej, chyba najlepszej jak do tej pory edycji imprezy, a w szczególności:

Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa

„Rapmet” Ryszard Rapacz

Huta Violetta Zdzisław Wądrzyk

Prezes Uzdrowiska Długopole – Lądek Zdrój Zbigniew Piotrowicz

Nadleśniczy Nadleśnictwa Lądek Zdrój Mieczysław Krywieńko

Giełda Samochodowa Kłodzko Państwo Święciccy

Winiarnia/Jaskinia Radochowska Natalia Welmann – Piotrowicz

Villa Elise / Restauracja Kaczka i Wino Sylwia i Rafał Wyniczenko

Bank Spółdzielczy Prezes Zarządu Tomasz Nowacki

Plaża Gorzuchów Tomasz Grzesiak

Euro – Win Mariusz Wójtowicz

Klaster „Dom Sudecki” Grażyna Cal

Huta Julia – Kolglass Michał Kolat

Piekarnia Machela Maciej Machela

Piekarnia Kajzerka Zdzisław Jasiński

Ada Group Adrianna Kaminiarz

Puchaczówka Villa, restauracja, hotel Katarzyna Wojtaszek, Artur Kwiatkowski

Sklep Manhatan – Krzysztof Leśniewski

Grik – Pol Mechanika Samochodowa Grzegorz Blacharczyk

Maja Ogrody Piotr Smółka

oraz oczywiście, jak co roku, Drukarnia „Perfekta”

Dziękujemy również tym sponsorom, którzy pragnęli pozostać anonimowi

Medialnie wspierali nas

Zygmunt Byrski Euroregio Glacensis

Piotr Kramnik TV Kłodzko

Brama, Ziemiaklodzka.pl, doba.pl

Organizatorzy pragną również podziękować serdecznie wszystkim, którzy pomagali przy organizacji imprezy: Marlena Wołotko i Rafał Baran z OKSiRGK, członkowie Stowarzyszenia, szanowne i zawsze skore do pomocy panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Zespołu „Jaskier”, Marcin Bednarz, Anna Smółka: jedna za kontakty ze sponsorami, druga za ogarnięcie chaosu.

Festiwal Amatorskich Trunków jest już naprawdę pokaźną, cykliczną imprezą, z roku na rok zdobywającą coraz to nowe rzesze zwolenników. Miła atmosfera, wypróbowana formuła, oraz doskonałe przygotowanie i organizacja sprawdzają się doskonale, o czym świadczą pozytywne komentarze oraz ilość zgłoszonych do konkursu trunków. Serdecznie zapraszamy za rok, w listopadzie.

Piotr Smółka, Stowarzyszenie „JASKIER”

Share:

Author: admin