MISTRZOSTWA POLSKI w KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM

679 1

/ korespondencja specjalna z Koziegłów /

W dniach 12- 13 stycznia br. w Koziegłowach k/ Częstochowy odbyły się 76 MISTRZOSTWA POLSKI w KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM. Siedemdziesiąte szóste bowiem tradycja tych zmagań sięga 1928 roku. Głównym organizatorem był Polski Związek Kolarski. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Marszałek Województwa Śląskiego, natomiast ciężar organizacyjny podjął Urząd Miasta i Gminy Koziegłowy oraz miejscowy klub LKS ?Błękitni?. Wśród honorowych gości same znane też nazwiska jak Stanisław Szozda, Stanisław Gazda, Bogusław Fornalczyk, Zygmunt Hanusik, Zbigniew Krzeszowiec czy Józef Gawliczek.

679 1679 2

Reprezentanta Ziemi Kłodzkiej dostrzegłem jedynie w elitarnej kategorii ? senior. W tej kategorii zwyciężył Marek Kowal, który w ostatniej chwili wyprzedził zaledwie o 1 sekundę Mariusza Gila.

Czwarte miejsce zajął natomiast ?nasz? MARIUSZ KOWAL z KSKG Team POLANICA, który przejechał trasę z czasem 1 godz. 21 sek. tj. z różnicą 2 min. 21 sek. do aktualnego mistrza.

Listę zamykają natomiast dwaj reprezentanci Złotego Stoku Rafał Alchimowicz i Marcin Kawalec z KTM Racing Team Złoty Stok.

W kategorii senior wystartowało 30 zawodników, którzy mieli do pokonania 10 rund po 2500 metrów. Wyścig odbył się w trudnych warunkach zimowych, panował mróz a trasa była wyjątkowo śliska a wręcz oblodzona. W pierwszym dniu intensywnie padał jeszcze śnieg. Sukces więc wyjątkowo zasłużony i wywalczony w przysłowiowym pocie czoła.

679 3679 4

Impreza przygotowana wręcz perfekcyjnie przez gospodarzy i działaczy kolarstwa z Koziegłów, duże brawa zwł. dla Burmistrza Jacka Ślęczki . Świetna też atmosfera, liczni kibice i sympatycy kolarstwa z całego niemal kraju podgrzewali skutecznie atmosferę. Jedynie pogoda w tych dniach zawiodła, ale mamy wreszcie zimę ?

JANUSZ PUSZCZEWICZ

zdj. Krzysztof Suliga /www.myszkow.naszemiasto.pl/

“Przedruk za zgodą autora i redakcji portalu”

Share:

Author: admin