KŁODZKIE AKCENTY na MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU KOLĘD i PASTORAŁEK

680 2

680 1

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika na trwale wpisał się już w kulturalną mapę Polski. Istnieje od 1994 roku i co roku ściąga do Będzina najlepsze zespoły oraz solistów nie tylko z całego kraju. Przyjeżdzają bowiem również zespoły polonijne z Białorusi czy Ukrainy.

Aby dostać się do ostatniego etapu uczestnicy poddawani są artystycznej weryfikacji w 36 ośrodkach eliminacyjnych. Do Będzina trafiają więc najlepsi z najlepszych.

Miło powitać wśród wyłonionych w regionalnych eliminacjach naszą silną kłodzką reprezentację tj.

  • słynny kłodzki Chór ?Concerto Glacensis?, oraz
  • Justynę Dobrowolską i Dominika Jarockiego z kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Ich przesłuchanie przewidziano w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Będzinie w dn. 19 stycznia br. /chór o godz. 18.00 natomiast soliści o godz. 10.00/. Wstęp na wszystkie przesłuchania jest wolny.

Dodam tylko, że w skład jury wchodzi prof. Marta Kierska-Witczak z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, ks. dr Zenon Kołodziejczak w UKSW w Warszawie oraz dr Michał Sławecki z warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Dolny Śląsk reprezentować będzie ponadto zespół Rondo z wrocławskiej Szkoły Muzycznej oraz Studio Piosenki Fart z Bielawy.

680 2680 3

W tym też dniu usłyszymy m.in. Chór Politechniki Śląskiej z Gliwic, Chór Uniwersytetu Ekonomicznego z Katowic, Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna czy polonijne zespoły z Białorusi i Ukrainy.

Koncert finałowy odbędzie się w dniu 20 stycznia 2013 r. kościele Nawiedzenia NMP /Będzin ul. 9 Maja 2/. Początek godz. 16.00, wstęp wolny. Wtedy też ogłoszeni zostaną laureaci tegorocznej edycji Festiwalu. Patronat honorowy nad Festiwalem objął m.in. Biskup Diecezji Sosnowieckiej, Marszałek Wojewódzka Śląskiego, Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ ?Solidarność?.

680 4680 5

Za ?kłodzkie? występy trzymamy mocno, mocno kciuki oraz liczymy na finałowe miejsce. Warto się wybrać na wspomniany Festiwal, mimo że Kłodzko dzieli od Będzina ok. 200 km.

Postaramy się jak zwykle wybrać do Będzina a Państwu przygotować specjalną festiwalową relację.

Autor: JANUSZ PUSZCZEWICZ

Zdjęcia: www.ofkip.pl

“Przedruk za zgodą autora i redakcji portalu”

Share:

Author: admin