JASZKOWSKIE ALE KINO

alekino1

 

Na pierwsze spotkanie miłośników książkowych adaptacji filmowych przybyło 15 osób w różnym wieku, a wśród nich pan sołtys Krzysztof Herda. Wszystkich powitała dyrektor BPGK Mariola Huzar, która przedstawiła pomysłodawczynię nowej oferty w osobie Jolanty Waniowskiej. Spotkania klubowiczów odbywać się będą regularnie w każdą ostatnią sobotę miesiąca i za każdym razem będą niespodzianki. Pomysłodawczyni opowiedziała o planach na przyszłość i o tym, że prócz filmu i książki prowadzone będą praktyczne zajęcia w temacie samodzielnego nakręcenia krótkiego filmu. Jak to się wszystko rozkręci okaże się za jakiś czas.

alekino1alekino2

alekino6alekino8

Dwugodzinne spotkanie upłynęło przyjemnie, a ten kto przyjdzie w najbliższym tygodniu do biblioteki i wykaże się pewną znajomością nt. czerwonego kapturka otrzyma nagrodę rzeczową ufundowaną przez panią reżyser Jolantę W. Aranżacja spotkania została przygotowana w formie bibliotecznej salki kinowej, gdzie wyeksponowano stare i nowe dzieła filmowe oraz interesujące ciekawostki z planów filmowych. Oto jedna z nich:

 

Praktycznie wszystkie numery telefonów pokazywane czy wybierane w nowszych filmach made in Hollywood zaczynają się od liczby 555. Jest to pewien rodzaj zabezpieczenia, aby w żadnym filmie, nigdy nie pojawił się przez przypadek, faktycznie istniejący numer telefonu. Czemu zastosowano taki zabieg i wymyślono fikcyjne numery 555…? Kiedyś po jednym z filmów z Marilyn Monroe, gdzie była mowa o pewnym numerze telefonu… okazało się, że widzowie po obejrzeniu filmu chętnie dzwonili pod wspomniany numer, aby sprawdzić kto odbierze 😉 I faktycznie ktoś słuchawkę podnosił; był to niczego nieświadomy mężczyzna, którego linia telefoniczna od momentu premiery filmu była wręcz oblegana. info  http://kmf.org.pl

 

Na zakończenie pierwszego odcinka klubowicze pozostawili swoje propozycje filmowo-czytelnicze na spotkanie w dniu 28 kwietnia. Na liście znalazły się takie tytuły jak Chłopcy z placu broni, Więzień Azkabanu, Pachnidło, Harry Poter, Wojna polsko-ruska i Lot nad kukułczym gniazdem. Już dziś zapraszamy rodziców z dziećmi, bo w bibliotece zaaranżowane zostaną dwie salki kinowe i wszyscy mają zagwarantowane gratisy, popcorn i coca colę. Zapisy do klubu prowadzone są w bibliotece.

Autor: Mariola Huzar

Zdjęcia: Biblioteka Gminy Kłodzko

Share:

Author: admin