Inicjatywa Edukacyjna “Kapsuła Bioróznorodności”

205

Świadomość tego mają zarówno mieszkańcy rejonu, jak turyści  coraz liczniej odwiedzający ten zakątek naszego kraju. Jak jednak  postrzegamy ten region przez pryzmat Bioróżnorodności? Co o niej wiemy, jaką rolę pełni w całym obrazie regionu. Co jednak najważniejsze, czy jesteśmy w stanie o tym coś powiedzieć?

Stowarzyszenie Przyrodnicze  “CIS” z Goworowa w partnerstwie z “Convention on Biological Diversity” w ramach obchodów Roku Bioróżnorodności,  którym został ogłoszony przez ONZ (Organizację Narodów Zjednoczonych) rok 2010, pragnie dzięki pomocy internautów stworzyć zbiór opini mieszkańców naszego kraju dotyczących tego zagadnienia. Akcję naszą kierujemy do wszystkich, bez względu na wiek.

Ciężko jest nam się pogodzić z sytuacją  w której zabrakło by opini mieszkańców Ziemi Kłodzkiej.Dlatego też gorąco apelujemy do wszystkich mieszkańców o nadsyłanie prac związanych z tym zagadnieniem.

Prace te przybierać mogą przeróżną formę. Począwszy od zdjęć poprzez  listy, opowiadania, wiersze, materiały filmowe. Ważne jest to aby dotyczyły bioróżnorodności, bądź też przedstawiały sposób jej postrzegania przez autora pracy i przesłane były w postaci cyfrowej.

Nasza akcja już trwa i zostanie zakończona oficjalnie 20 stycznia 2011 roku. Po tym terminie zostanie publikacja internautów zostanie przesłana na ręce Ministra Ochrony Środowiska i umieszczona na stronach internetowych “Convention on Biological Diversity”. Warunkiem przystąpienia do niej jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie projektu pod adresem:  www.badaniaprzyrody.pl oraz przesłanie pracy na adres poczty elektronicznej: robert@cis.info.pl bądź badaniaprzyrody@cis.info.pl

Pozdrawiam

Robert Grzesik.

Stowarzyszenie Przyrodnicze CIS

Autor: Pozdrawiam Robert Grzesik / Stowarzyszenie CIS, ? 2010-11-21

Share:

Author: admin