Miasto Nachód

nachod1

{tab=Informacje ogólne}

nachod1Náchod jest miastem granicznym z bezpośredno graniczącym polskim miastem Kudowa Zdrój i pozostałymi polskimi miastami przygranicznymi będącymi uzdrowiskami: Duszniki Zdrój i Polanica Zdrój.

W mieście znajduje się cały szereg budowli historycznych i atrakcji kulturalnych:

  • Muzeum Regionalne – eksponaty od okresu wczesnego paleolitu aż do współczesności, makiety panoramiczne, ekspozycje figur odpowiadających wielkości człowieka. Ekspozycje uzupełniają modele trójrowymiarowe.
  • Galeria sztuk pięknych – stałą ekspozycję tworzy stosunkowo obszerny zbiór malarstwa rosyjskiego z 19-tego wieku. Regularnie w pomieszczeniach ambitu galerii odbywają się wystawy współczesnych autorów.
  • zamek renesansowy z ogrodem francuskim – założony w połowie 13 wieku jako gród gotycki, obiekt fortyfikacyjny broniący przełęczy z Czech do Kłodzka. Do 18-tego wieku zamek był poddawany wielu rekonstrukcjom – przebudowany na renesansowy poźniej na siedzibę barokową
  • stary Ratusz barokowy i deptak spacerowy – wiedzie przez historyczne centrum miasta z ulicy Rynku Masaryka z licznymi okazałymi budowami i nowymi pasażami handlowymi.
  • nowy Ratusz noworenesansowy – budowla została wybudowana w latach 1902 – 1904 w stylu noworenesansowym
  • Browar Náchod – został założony w 1872 roku. Obecnie po rozmiernie wykonanych rekonstrukcjach i wprowadzeniu nowoczesnego wyposażenia i technologii, jest zaliczany do jednych z najnowocześniejszych w kraju.

Więcej informacji (w języku polskim) pod adresem: www.mestonachod.cz

mestonachod.cz ?

Lokalizacja:

  GPS: 50.416538 x  16.163149

{mosmap lat=’50.416538′ | lon=’16.163149′}

{tab=Wirtualne zwiedzanie} {artykul 166}{text}{/artykul}
{tab=Więcej}

{/tabs}

Share:

Author: admin