Czarna Góra

czarnagora-01

 

{tab=Informacje ogólne}

czarnagora-01czarnagora-02

Czarna Góra to szczyt 1205 m n.p.m. w Masywie Śnieżnika. Jest widoczna z niemal całej ziemi kłodzkiej jako wysoki i stromy szczyt, kontrastujący z szeroką kopułą Śnieżnika. Jest z nim często mylona.

Będąc na Czarnej Górze warto zwrócić uwagę na tutejsze atrakcje:

  • Na szczyt można wjechać krzesełkową koleją linową o długości 1367 m i różnicy wzniesień 379 m
  • Na samym szczycie od kilku lat stoi drewniana wieża widokowa o wysokości 14 metrów. Od górnej stacji kolejki krzesełkowej do wieży należy przejść pieszo nieco trudny kawałek pod górę. Z wieży rozciąga się piękna panorama, widok na Kotlinę Kłodzką, otaczające pasma górskie, a czasem zauważyć można szczyty Karkonoszy, światła Wrocławia lub nawet Pragi. Jest to najlepszy punkt widokowy w Masywie Śnieżnika.
  • Na jej północno-wschodnim zboczu, we wsi Sienna, otwarto na początku tego wieku ośrodek narciarski o tej samej nazwie, ktróry jest obecnie jednym z największych w regionie z wieloma wyciągami, trasami narciarskimi i dla snowboard’u.
  • W okolicach Czarnej Góry znajduje się wiele tras rowerowych o różnym poziomie trudności, w tym 3 trasy do kolarstwa zjazdowego. Jedna z nich zaliczana jest do najtrudniejszych w Polsce.

Lokalizacja:
  Sienna 4, 57-550 Stronie Śląskie
  GPS: 50.261857 x 16.822901
{mosmap lat=’50.261857′ | lon=’16.822901′}

{tab=Zdjęcia}

mt_gallery

{tab=Wirtualne zwiedzanie} {artykul 174}{text}{/artykul}

{tab=Więcej}

{/tabs}

Share:

Author: admin