Wywiad z właścicielem RADIA KŁODZKO – Panem ANDRZEJEM TETLAKIEM

227_1

W Polsce od kilku lat powstają rozgłośnie lokalne, emitujące sygnał na zapomnianych falach średnich. Patronem przedsięwzięcia są Polskie Fale Średnie S.A. z Krakowa. Stacje te z powodzeniem pracują już w kilku miastach Polski m.in. w Puławach czy we Włodawie. Ponieważ pozostała jeszcze jedna wolna częstotliwość, postanowiłem pozyskać ją dla Ziemi Kłodzkiej. Pokonanie barier biurokratycznych trwało przeszło dwa lata. Wreszcie się udało.

Kiedy nadano pierwszy program, jak przyjęto go na Ziemi Kłodzkiej ?

Rozpoczęliśmy emisję w dn. 29 lipca 2007 roku. Z odbiorem było i jest różnie. Mamy grono stałych sympatyków, ponieważ proponujemy informacje lokalne bez ?wielkiej polityki?. Gramy też muzykę ?środka?, co też spodobało się słuchaczom.

Może podamy pewne szczegóły techniczne dotyczące RADIA KŁODZKO. Skąd nadaje, jaka jest jego słyszalność, czy programy możemy już obierać poprzez internet ?

Nasza rozgłośnia nadaje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 10.00 na falach średnich w paśmie 1485 kHz. Na każdym przyzwoitym odbiorniku możemy audycje słuchać niemal na całym obszarze kłodzkiego powiatu.

Nadajemy z Kłodzka a w zasadzie z jego obrzeży, bowiem studio mieści się przy ul. Wielisławskiej. Ponieważ nie możemy uzyskać od żadnego z operatorów telekomunikacyjnych szybkiego łącza internetowego, nie możemy uruchomić w tej chwili radia w internecie.

Cóż Ziemia Kłodzka jest jednak zapóżniona jeszcze w sensie technicznym. Wierzę, że to się jednak niebawem zmieni.

Jaki profil programowy przyjęło RADIO KŁODZKO? Jakie są plany i zamierzenia na przyszłość ?

227_2TWOJE RADIO KŁODZKO już w nazwie niesie swoją misję. Ma być blisko mieszkańców Ziemi Kłodzkiej. Ma być radiem informacyjnym, ale też powinno stać się jednym z narzędzi dialogu i wymiany opinii pomiędzy naszymi wspólnotami lokalnymi. Świetnie układa się np. współpraca z Panią Mariolą Huzar z Gminy Kłodzko. Szkoda, że inne samorządy nie chcą skorzystać w równie skuteczny sposób z tego ?pasa? transmisyjnego. Dziś mieszkaniec Kłodzka więcej wie o wydarzeniach w Warszawie niż w Kłodzku.

RADIO KŁODZKO wrasta już na stałe w medialną mapę kłodzkiego regionu. Jak Pan widzi miejsce RADIA na tej mapie ?

Radio w tym wydaniu jest eksperymentem. Dałem sobie rok na znalezienie miejsca dla tego pomysłu w pejzażu informacyjnym Ziemi Kłodzkiej. Jeżeli okaże się, że pomysł nie został trafiony, pewnie częstotliwość przechwyci jakieś bardziej aktywne miasto.

Pan ANDRZEJ TETLAK prywatnie ?

Wychowałem się w Polanicy. Tam ukończyłem podstawówkę, a w Dusznikach Liceum Ogólnokształcące. Dziennikarstwa uczyłem się na Uniwersytecie Warszawskim. Ponad dwadzieścia lat spędziłem na Lubelszczyźnie, będąc m.in. burmistrzem jednego z miast i wicestarostą powiatu radzyńskiego.

Zawsze byłem jednak /a i pozostanę/ związany z Polanicą i Ziemią Kłodzką. Wróciłem tu, by przeprowadzić eksperyment pt ?RADIO?. Wciąż wierzę, że to dobry pomysł.

Dziękuję za rozmowę, życząc jednocześnie spełnienia wszelkich planów i zamierzeń. Życzymy m.in. wydłużenia czasu antenowego, nadawania poprzez internet czy wreszcie wciąż wzrastającego grona słuchaczy. Dobrze też, ze ZIEMIA KŁODZKA ma wreszcie swoje ?kłodzkie? RADIO.

/wywiad autoryzowany w dn. 8.02.2008 r./

Share:

Author: admin