Trzy pytania do Sołtysa wsi Wojbórz Pani Doroty Bułat

234_1

Podjęte zostały działania związane z uporządkowaniem całej wsi, w których zaangażowane są wszystkie lokalne organizacje od strażaków ochotników, poprzez kobiety wiejskie, rolników, a kończąc na dzieciach i młodzieży. Dużą pomoc mamy ze strony radnego Pana Jana Janoszka. Jest to o tyle łatwiejsze zadanie, gdyż trwa konkurs na ?najbardziej zadbaną wieś? w Gminie Kłodzko w roku 2007 i rywalizujemy również o nagrodę finansową. Obecnie w rankingu znajdujemy się na 10 miejscu na 35 wsi z oceną 5.82.

Planujemy również obrzędową dekorację wsi oraz specjalny wystój naszego kościoła. Namawiamy sąsiadujące wsie do wspólnej aktywności poprzez właściwy i odświętny wizerunek naszych wiosek.

Co zaprezentuje Wojbórz na tym Festiwalu, czym nas zaskoczy ?

Mamy mnóstwo ciekawych pomysłów. Dziś już wiemy, że będzie nietypowy korowód dożynkowy z udziałem przebierańców. Być może nasz wieniec dożynkowy uzyska nagrodę. Wystawiamy drużynę do turnieju piłki siatkowej, do zawodów latawcowych oraz do turnieju szachowego. W Jarmarku Świętego Wojciecha będą się prezentowali nasi artyści ludowi

oraz miejscowa agroturystyka. Będzie pokaz pracy twórczej Stowarzyszenia Odnowy Wsi ?Jaśnica?. Chcemy również zaskoczyć uczestników Festiwalu programem satyrycznym nt. sytuacji politycznej przygotowanym przez naszego lokalnego satyryka Pana Eryka Drozdowskiego. Nasi goście mogą ponadto liczyć na degustację specjałów miejscowej kuchni sudeckiej.

Co nowego obecnie w Wojborzu?

Dużo obecnie dzieje się w naszej wsi. Trwa m.in. promocja nowej publikacji książkowej ?Wojbórz

u Podnóża Gór Bardzkich czyli historia i współczesność?. Kończy się budowa nowego ośrodka zdrowia, który od jesieni będzie obsługiwał naszych mieszkańców i okoliczne miejscowości. Przez samorząd gminny zakończona została budowa dwóch nowych dróg komunikacyjnych. Natomiast sami mieszkańcy w czynie społecznym wybudowali drogę do cmentarza. Znaczącym elementem są również przygotowania do wspomnianego Festiwalu Dożynkowego. Już teraz zapraszam wszystkich do odwiedzenia Wojborza?

Dziękujemy Pani Sołtys za zaproszenie oraz naszą rozmowę.

Share:

Author: admin