II POLSKO ? CZESKIE DNI MEDIÓW

493_1

 

Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele polskich i czeskich mediów oraz organizacji pozarządowych. Celem spotkania było wspólne poznanie, wymiana doświadczeń i opinii oraz zgłębienie tajników dziennikarskiego rzemiosła. Stąd ważne były wykłady z prawa prasowego przybliżające nam nie tylko istotę, ale i pewne pułapki na naszej dziennikarskiej drodze.

493_3Ważna też była wizyta w redakcji ?Wiadomości Świdnickich? gdzie mówiono wiele nie tylko o samym tytule, co o aktualnej roli regionalnej prasy. Temat ten przybliżała nam redaktor naczelna Anita Odachowska- Mazurek. Swoją drogą patrząc z kłodzkiej perspektywy tylko pozazdrościć ?Wiadomościom? takiego rozmachu i takich też osiągnięć. Gazeta prowadzi również Portal Świdnickiego Powiatu / www.ws-24.pl / co mnie osobiście wyjątkowo zainteresowało.

493_2Atrakcją była wycieczka do podziemnej zagadki, jaką jest kompleks ?Włodarz? zbudowany w okresie II wojny światowej. Polecam to miejsce również gościom odwiedzającym Ziemię Kłodzką, to w sumie ok. 50 km od Kłodzka.

Największą wartością było jednak wzajemne poznanie i nawiązanie bliższych znajomości. W pracy dziennikarskiej to wręcz nieodzowne. Już umówiony jestem m.in. z dyrektorem czeskiej Izby w Rychnove p. Jiri Danielem na pomoc dla naszego portalu w zakresie poznania i przybliżenia naszym czytelnikom – turystycznych uroków przygranicznego regionu. Mieszkamy bowiem tak blisko a niestety znamy się wciąż tak mało. Dlatego też takie spotkania są istotnym elementem wzajemnego poznania. Duże więc brawa dla organizatorów zwł. dla Sudeckiej Izby za trud podjęcia tego wzywania. Dziękuję też p. Jackowi Zoła za zaproszenie.

Liczymy też na kolejne odsłony polsko- czeskich Dni Mediów, najbliższe podobno już jesienią u naszych południowych przyjaciół.

Share:

Author: admin