JUBILEUSZ TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW KROSNOWIC

 

A działalnośc TMK jest niezwykle bogata i urozmaicona. Ze wspomnę tylko prestiżowe festiwale muzyczne im. I. Reimanna, sesje naukowe, wydawnictwo “Rankowo czyli Krosnowice”, wystawy, współpraca z czeskim partnerem czy niemniej istotna działalność charytatywna. Długo można by wyliczać kolejne inicjatywy, działania i same pomysły.

Zaprzyjażnionemu Towarzystwu i samym Krosnowicom życzymy kolejnych jubileuszy i tak owocnych lat. Jesteśmy naprawdę pod wrażeniem ich wielkiego dorobku i społecznego rozmachu. Oby takich towarzystw i takich też niespokojnych duchów było w kłodzkim regionie jak najwięcej.

Do zaplanowanych uroczystości jeszcze wrócimy. Tak jak wrócimy jeszcze do jubileuszowej rozmowy z Prezesem Zarządu TMK p. Franciszkiem Piszczkiem.

?Wiwat Towarzystwo!”
( Miłośników Krosnowic)

dziesięć lat to jedna dziesiąta wieku
pamiętam jego początki
był entuzjazm i zapał…
niewielka grupa ludzi
i pomysły na ciekawsze życie…

pierwsze festyny i urok wianków
puszczanych na wodzie
romantyczne śpiewy i muzyka
udane projekty…
wszystko dla Krosnowic…

wspaniali ludzie
tworzą bogatą historię…
dobrze jest żyć wśród mądrych ludzi
w pięknej miejscowości…
gratuluję i życzę wielu sukcesów…

autor: Grażyna Sobczak

Zobacz:

PS. Tuż po wspomnianym jubileuszu – Towarzystwo Miłośników Krosnowic gościło grupę Niemców z Benshaim, które jest partnerskim miastem Kłodzka. Goście zapoznali się z bogatą działalnością TMK m.in. z realizowanym projektem “Krosnowice- Javornice”, festiwalem im. I. Reimanna czy prowadzoną ostatnio / w ramach wolontariatu i za fundusze darczyńców/ renowacją grobowca na Czerwonej Górze. Spotkanie zakończyła tradycyjna kawa oraz… degustacja reimanek. Ku zaskoczeniu wszystkich w gronie gości odnalazł się krewniak patrona wspomnianego festiwalu muzycznego p. Reimann. Było więc i zaproszenie na najbliższą edycję festiwalu, na które wybiera się również nasza ekipa.

Share:

Author: admin