Dożynkowy Festiwal Gminy Kłodzko – Zapowiedź – PATRONAT MEDIALNY

494_1

 

Nasz portal po raz kolejny /już po raz piąty/ sprawuje PATRONAT MEDIALNY nad tą imprezą. Po raz kolejny przyznamy też nasze PORTALOWE ZŁOTE KŁOSY.
Przyznajemy je wyróźniającym się osobom, instytucjom, gospodarstwom agroturystycznym itp – które w minionym okresie zapisały się szczególnie w rozwój społeczno- kulturalny Gminy, jak i samego kłodzkiego regionu.

Redakcja PORTALU zwraca się więc z uprzejmą prośbą o zgłaszanie takich kandydatur wraz z uzasadnieniem. Nominujemy osoby i instytucje tylko z terenu Gminy Kłodzko lub związane pośrednio z tą gminą.

Kandydatury proszę zgłaszać na adres: red.naczelny@ziemiaklodzka.pl w terminie do końca lipca br.

 

Dożynki 2011 już za niecałe 2 miesiące!
O przygotowaniach i czekających nas atrakcjach podczas zbliżających się dożynek mówi Pani Magda Dawdo z Biura Promocji Urzędu Gminy Kłodzko:

 

W niedzielę, 28 sierpnia zapraszamy Państwa serdecznie na Festiwal Tradycji Dożynkowych na Ziemi Kłodzkiej ? Szalejów Górny 2011. Na terenie nowego kompleksu Integracyjnej Szkoły Podstawowej czeka na wszystkich mnóstwo wspaniałych atrakcji.
Jeśli ludowe uroczystości dożynkowego święta plonów nie są wystarczającą zachętą, to będzie nią z pewnością otwarcie najnowocześniejszej placówki oświatowej w naszym regionie.

Poza rywalizacjami sportowymi, rozgrywanymi na boisku Integracyjnej Szkoły Podstawowej, na przybyłych do Szalejowa Górnego gości będą czekały profesjonalne place zabaw, przygotowane z myślą o najmłodszych uczestnikach festiwalu. Dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, trampoliny, euro-bungee to tylko niektóre z atrakcji czekających na naszych milusińskich w Szalejowie Górnym

Starsi będą mogli spróbować jazdy na quadach czy paintball’a. Dodatkowo całe rodziny będą mogły wziąć udział w licznych konkursach, zabawach i warsztatach artystycznych przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Kłodzko.
Główną sportową atrakcją ? poza występami młodzieży ? będzie spotkanie ?na szczycie” ? mecz siatkówki pomiędzy zespołami prowadzonymi przez obecnego Wójta Gminy Kłodzko Stanisława Longawę oraz jego poprzednika Ryszarda Niebieszczańskiego.

Już po raz szósty zorganizowane zostaną Otwarte Zawody Latawcowe im. Mateusza Humeńczuka oraz wręczone nagrody w konkursie na Najładniejszą i Najbardziej Aktywną Wieś Gminy Kłodzko 2011. Na całym terenie kompleksu Integracyjnej Szkoły Podstawowej będzie można również podziwiać wystawy lokalnych artystów ludowych oraz innych wystawców przybyłych na Dożynki w Szalejowie.

Nie zabraknie oczywiście występów artystycznych. Przez cały dzień wysłuchamy licznych zespołów ludowych, lokalnej gwiazdy ? Podzamek Boys oraz ? na zakończenie ? gwiazdy wieczoru, zdobywcy TOP TRENDY 2010 – zespołu VOLVER.

Do Festiwalu Tradycji Dożynkowych na Ziemi Kłodzkiej ? Szalejów Górny 2011 pozostał jeszcze ponad miesiąc, a liczba atrakcji już może przyprawić o pozytywny zawrót głowy. Zapewniamy jednak, że wiele mamy jeszcze w zanadrzu. 28 sierpnia spotkajmy się na wsi kłodzkiej ? gwarantujemy wspaniałą zabawę i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

 

494_2

Share:

Author: admin