Całoroczne afrykańskie ZOO Safari

zoodvurkralove

{tab=Informacje ogólne}

zoodvurkralove

Zoo położone w miejscowości Dvůr Králové nad Labem. Posiada największą kolekcję zwierząt afrykańskich w Europie. Zostały one przywiezione przez pracowników z licznych ekspedycji.

Zwierzęta można podziwiać na ogromnych wybiegach, gdzie są na wyciągnięcie ręki, albo w ogromnych pawilonach. Zwierzętom zapewniono tutaj wysoki standard życia, niemalże całkowicie zbliżony do warunków naturalnych.

Unikatem w ZOO jest nosorożec biały północny – na świecie żyje prawdopodobnie tylko 24 sztuki tych zwierząt, z czego 9 żyje w tym ZOO. Z prezentowanych gatunków aż 45 wpisanych jest w Czerwoną Księgę. Dla wielbicieli dinozaurów jest również pawilon jurajski, w którym zobaczymy figury prehistorycznych gadów zaaranżowane w realistyczny sposób.

Największymi atrakcjami zoo jest przejażdżka Safari (zwiedzanie odkrytymi autobusami piętrowymi) oraz nocne safari – przez ogromny wybieg dla zwierząt kopytnych i ptaków. Biegają one swobodnie na wybiegu – gdzie oczywiście mają absolutne pierwszeństwo.

Bez aparat fotograficznego lepiej się nie wybierać. Zdjęcia afrykańskich zwierząt z odległości 2-3 metrów to najlepsza pamiątka.

Lokalizacja:

  ul. Štefánikova 1029
  544 01 Dvur Kralove / Czechy
  30 km od przejścia granicznego Kudowa-Nachod (ok 40km od miasta Kudowa)

  GPS: 50.4313889 x  15.8147144

{mosmap lat=’50.4313889′ | lon=’15.8147144′}

{tab=Więcej}

{/tabs}

Share:

Author: admin