II Konkurs win i nalewek – RELACJA

11

 

10Sala przygotowana została przez liczną grupę zacnych członków Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Parafialnej oraz mieszkańców Ołdrzychowic, którzy bezinteresownie, z dużym zapałem zabrali się do prac. Dekoracjami i wystrojem sali zajął się niezastąpiony Artur Szczytowski ze Studia Dekoracji Weselnej ?AZURRO?. Przygotowano suto zastawiony pysznymi przekąskami stół (wielkie brawa i olbrzymie podziękowania dla Pań i Pana z KGW i Rady Parafialnej) oraz rozmaite wina, zakupione przez Stowarzyszenie. Na stoiskach prezentowali swoją ofertę pani Henryka Szczepanowska, która przedstawiła rozmaite wina z bogatej kolekcji, znajdującej się w sklepach MADAGASKAR (magiczne sklepy pełne wykwintnych smaków, kolekcjonerskich wyrobów i  ekskluzywnych przypraw w Kłodzku i Bystrzycy Kłodzkiej) oraz Państwo Kowalczyk, ze swoją propozycją domowych przetworów i oczywiście trunków. Na ścianach pojawiła się galeria prac: Kazimierza Adamaitisa, Piotra Saula oraz Kazimierza Makarewicza, obok pani Jolanta Emerle prezentowała swe rękodzieło. Uczta dla ciała i dla ducha!

 

Imprezę otworzyła prezes Stowarzyszenia Społeczno ? Kulturalnego ?Jaskier? pani Halina Bałys, która powitała wszystkich, a Piotr Smółka zaprezentował cele i regulamin konkursu prosząc, aby ?zapominając o stanowiskach i pracy, w miłej atmosferze spędzić ten magiczny wieczór, delektując się bogactwem smaków i aromatów?. Następnie pani Henryka Szczepanowska zaprezentowała historię wina, począwszy od… Pisma Świętego! Ciekawa prelekcja nagrodzona została gromkimi brawami.

8W tej edycji zmieniła się nieco formuła ? organizatorzy pragnęli, aby możliwie największa liczba osób miała przyjemność skosztowania domowych wyrobów. Dano więc chwilkę czasu komisji na ocenę, aby następnie zaprosić wszystkich chętnych do degustacji zgłoszonych do konkursu win i nalewek. Każda osoba wystawiała poszczególnym trunkom ocenę i w ten sposób wytypowano ulubieńców publiczności. Nagrody główne wytypowały dwie niezależne komisje, z których jedna, w składzie: Henryka Szczepanowska, Dagmara Łastowska, Renata Cudak, a druga: Artur Szczytowski, Lucyna Wołk, Stanislaw Ulrych degustowała nalewki.

17Impreza bardzo się udała, upłynęła w miłej atmosferze, wszyscy przybyli dobrze się bawili. W tle sączyła się nastrojowa muzyczka, którą przygotował (wraz z nagłośnieniem) Rafał Baran, a za obsługę sprzętu odpowiadało dwóch młodych DJ: DJ Borys i DJ Cebula. Krzysztof Matysiak przeprowadził licytację pysznego tortu, upieczonego przez panią Marię Kantor, z czego wszystkie zebrane środki  przeznaczone będą na działalność stowarzyszenia. Przeprowadzono dwa konkursy: konkurs na toast oraz na piosenkę biesiadną, co uatrakcyjniło i urozmaiciło imprezę. Kiedy już wypróbowano wszystkich trunków, pochłonięto większość przystawek i goście siedli przy stolikach, ogłoszono wyniki.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Kategoria wina:

  1. Eugeniusz Kowalczyk / Kłodzko –  ?dziki bez czarny 2008?
  2. Jolanta Pawłowska / Stronie wieś ? ?wieloowocowe 2007?
  3. Mateusz Predko / Ołdrzychowice ? ?owoce leśne 2011?

Wyróżnienie: Stanislav Ulrych / Slatini nad Zdobnici (Czechy) ?wieloowocowe 2010?

Kategoria nalewki

  1. Jolanta Pawłowska / Stronie wieś ? ?Aronia na rumie?
  2. Magda Kalousolova / Slatini nad Zdobnici (Czechy) ?Owoce leśne?
  3. Janina Bąk / Ołdrzychowice ?Aronia?

Wyróżnienie: Mateusz Krulak /Polanica Zdrój ?Aronia?

 

Poziom był różny, ale do grona laureatów kilka innych produktów miało bardzo blisko?

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu imprezy, sponsorom i patronom medialnym:

Euro ? win / Mariusz Wójtowicz sklep internetowy

Magazyn ?Świat win?

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Kłodzko

Maja Rośliny Ozdobne

Krzysztof Matysiak

Halina Bałys

Zofia i Eugeniusz Kowalczyk

Studio Dekoracji Weselnej ?AZURRO?

Brama ? Gazeta Prowincjonalna

Euroregio Glacensis tygodnik

TV Kłodzko

Ziemiaklodzka.pl

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko za użyczenie sali i nagłośnienie imprezy.

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY ZGŁOSILI SWOJE WYROBY DO KONKURSU I SERDECZNIE ZAPRASZAMY ZA ROK!!!

przedruk za zgodą ze strony www.jaskier.com.pl

Share:

Author: admin