Nowości w Sudetach – Ski Region Śnieżnik

732 0

Pod nazwą Ski Region Śnieżnik kryją się trzy stacje narciarskie usytuowane w regionie Masywu Śnieżnika. Wspólny projekt Czarnej Góry, Kamienicy i Lądka Zdroju, wspierany przez gminy Stronie Śląskie i Lądek Zdrój nawiązuje do powstałej w latach 70’ koncepcji „superośrodka” narciarskiego, umiejscowionego na tych terenach. Opracowane wtedy imponujące plany teraz, dzięki cierpliwości i ciężkiej pracy, zaczynają się urzeczywistniać. – Mamy tutaj doskonałe warunki geograficzne, przychylność władz i grupę mocno zdeterminowanych osób. Wynikiem takiego połączenia i naszych wytężonych starań jest rosnąca od kilku lat popularność Masywu Śnieżnika – cieszy się Arkadiusz Kitkowski, kierownik ośrodka narciarskiego Czarna Góra. – To co najważniejsze, to fakt, że wszyscy tutaj czujemy się odpowiedzialni za rozwój regionu i potrafimy współpracować. Dowodem na to jest właśnie Ski Region Śnieżnik – dodaje Stanisław Anioł ze Stacji Narciarskiej Kamienica.

Ski Region Śnieżnik umożliwi szusowanie we wszystkich trzech ośrodkach za pośrednictwem jednego karnetu – Blackcard. Skipass będzie dostępny w kasach przy stokach i w internecie, gdzie już teraz można nabyć go z 30% zniżką (do 15 października). W tym sezonie, posiadacze karty, będą mogli przemieszczać się pomiędzy ośrodkami darmowym Ski Busem. W samych ośrodkach na narciarzy też czeka sporo nowości. Najważniejsze to powstające właśnie nowe koleje linowe w Lądku Zdroju i Kamienicy. Nowoczesne kanapy podwoją przepustowość obu stacji, poprawiając też wygodę podróżowania w górę. – Nowe koleje to nowe możliwości – zapewnia Artur Kołodziej ze Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój. – Dzięki rozbudowie infrastruktury, w ramach Ski Regionu Śnieżnik jesteśmy w stanie wwieźć na górę ponad 17000 osób w ciągu godziny! – dodaje Pan Artur.

Dzięki znakomitym warunkom naturalnym, nowym inwestycjom i wsparciu władz lokalnych, z roku na rok atrakcyjność Sudetów rośnie. Już teraz Ski Region Śnieżnik jest jednym z najważniejszych punktów na narciarskiej mapie Polski. Jakie są dalsze plany? – Nigdy nie będziemy mieli w Polsce gór takich jak Alpy, jednak możemy konkurować z zagranicznymi ośrodkami jakością usług i infrastrukturą, więc taki też cel przed sobą stawiamy – mów Arkadiusz Kitkowski. – W ciągu ostatnich lat zrobiliśmy dużo, ale przed nami wciąż sporo pracy. Na pewno nie zamierzamy spocząć na laurach – przekonuje Arkadiusz Kitkowski.

 

A poniżej link do pobrania ruchomej animacji obrazującej projekt Ski Region Śnieżnik: Animacja Ski Region

 

732 1

 

732 2

 

732 3

Share:

Author: admin