NOWOCZESNE MEDIA DLA SENIORÓW

512_6

 

BPGK otrzymała w tym roku dotację w wysokości 7 379,62 zł, która pokrywa koszty dostępu do Internetu dla użytkowników w Bibliotece Głównej i wszystkich dziewięciu filiach. Od czerwca 2011 roku w dwóch filiach bibliotecznych w Jaszkowej Górnej i Starym Wielisławiu organizowany jest cykl warsztatów skierowanych do seniorów, którzy chcą poznać nowoczesne technologie i poznać bliżej komputer i technikę poruszania się po Internecie. W tym celu dwie bibliotekarki panie Agata Sydorko i Dorota Bilska przeszły odpowiednie przeszkolenie.

Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe zasady korzystania z komputera, edytora tekstowego i przeglądarki internetowej. Po udzieleniu instrukcji potrafią już pisać i formatować proste teksty, przeszukiwać interesujące ich strony internetowe, bazy biblioteczne, portale informacyjne, portale urzędów lokalnych oraz bazy związane z turystyką, edukacją i kulturą. Mają już pozakładaną pocztę elektroniczną i kontaktują się z bliskimi na całym świecie.

Ogółem szkoleniami objętych jest 16 osób. Niektórzy z nich będą od jesieni szkoleni w zakresie programów graficznych i innych użytkowych, bo tak dobrze im się myszkuje w bibliotece. Już we wrześniu kolejni seniorzy w Wojborzu i Ołdrzychowicach Kłodzkich rozpoczną swoją edukację w wirtualnym świecie. Zapraszamy serdecznie.

 

512_1 512_2
512_3 512_4

512_5

512_6

Share:

Author: admin