NOWA PUBLIKACJA KŁODZKIEGO MUZEUM czyli JAK SKRZAT TEOFIL ZWIEDZAŁ

629 1

Tak to się zaczyna opowieść a raczej bajka ?JAK SKRZAT TEOFIL ZWIEDZAŁ MUZEUM w KŁODZKU? . To doskonały przewodnik po kłodzkim muzeum przeznaczony dla dzieci od 7 do 11 lat, chociaż osobiście wiek ten znacznie bym obniżył. Bajka przybliża nam muzealny świat i jego tajniki, ale też przygotowuje młodego czytelnika do lepszego poznania kłodzkiego muzeum. Opowieść przeplatają piękne ilustracje i takie też zdjęcia. Ukazujące nam poszczególne muzealne pomieszczenia, ale i jego podziemia czy niedostępne dla ogółu muzealne magazyny.

Autorem tej niezwykłej bajki jest IRENA KLIMASZEWSKA. Ilustracje są dziełem SYLWI MUCHY a autorem zdjęć jest TOMASZ GMEREK. Książkę wydało Muzeum Ziemi Kłodzkiej, korzystając ze wsparcia Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Warto więc spojrzeć na kłodzkie muzeum z perspektywy sympatycznego i ciekawego świata skrzata Teosia, któremu towarzyszy skrzat Teodor. Oprowadza ich z kolei po muzeum miejscowy skrzat Tymoteusz zwany Klucznikiem.

Zanim odwiedzimy muzeum proponuję odpocząć na magicznym muzealnym dziedzińcu, gdzie spotkasz? anioły, ale i upragniony cień oraz ciszę. Gdzie też możesz już zacząć czytać wraz z pociechami tą właśnie książkę. Gorąco polecam wspomnianą publikację.

 

JANUSZ PUSZCZEWICZ

 

Dziękuję Muzeum Ziemi Kłodzkiej za podarowany egzemplarz. Tradycyjnie przekażemy go dalej, wystarczy tylko odpowiedzieć na pytanie. Jaką dużą kolekcję spotkamy na drugim piętrze muzeum. Dla ułatwienia dodam, że wszystkie nadal tykają i odmierzają czas? Odpowiedzi prosimy nadsyłać mailowo do końca lipca br. Nasz adres: biuro@ziemiaklodzka.pl Nagrodę przyznamy w drodze losowania.

Share:

Author: admin