Kłodzkie Wieści

Na XVII Agrofecie w Szczytnej ogłoszono wyniki na najlepszą agroturystykę powiatu kłodzkiego. Konkurs wygrało gospodarstwo ?U Helci? ? Helena i Ryszard Ściebura Studzienno, drugie miejsce ?Swojska Chata? Wiesława Gordziejewska Stary Gierałtów przed ?A Noclegi? Krystyna i Paweł Jurkiewicz z Lądka-Zdroju. Wyróżnienie specjalne przyznano dla Rancha Overo Stefana Kobaka z Nowej Rudy. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!! Wyróżnione gospodarstwa postaramy się zaprezentować w naszym portalu, czekamy na zaproszenia.

W siedzibie Bractwa Rycerskiego w Szczytnej otwarto wystawę prac Sławomira Gołembiowskiego ?Naturą malowane?. Na Ziemię Kłodzką przybył z Warszawy, gdzie osiadł w Polanicy-Zdroju. Swoje prace wystawiał m.in. w Bazylei i w Paryżu. To szczególny rodzaj artystycznej twórczości / asamblaże roślinne w masie papierowej /, stąd warto i tam się wybrać.

Zachęcamy wciąż do oddawania głosów na zorganizowany przez zaprzyjaźnioną kłodzką ?Gazetę Prownicjonalną BRAMA? plebiscyt na ulubioną potrawę a tym samym na najlepszy kłodzki lokal. W tej chwili prowadzi kłodzka restauracja ?La Musica? przed Pubem Przy Młynie i ?Oregano?. Głosy oddajemy na stronie www.mojabrama.pl Patronat medialny nad plebiscytem objął nasz portal.

Na polanickich Mistrzostwach Świata w Piciu Wody Mineralnej na Czas padł kolejny rekord? mieszkaniec Stronia w czasie 38,5 sek. wypił aż pięć butelek wody mineralnej po 0,33l każda.

Podczas VI Dni kłodzkiej twierdzy w inscenizacji bitwy francusko- pruskiej udział wzięło 400 żołnierzy z grup rekonstrukcyjnych Polski, Czech, Litwy i Niemiec.

W rankingu górskich schronisk zorganizowanym przez Magazyn Turystyki Górskiej ?n.p.m? schronisko Pasterka w Górach Stołowych ulokowało się na czwartym miejscu. Oceniano łącznie 65 schronisk. Gratulacje również od naszego portalu ! Kolejne miejsca zajęło schronisko Na Szczelińcu /m. 31/, Jagodna /m.46/, Zygmuntówka /m.50/, Na Śnieżniku /m.53/ oraz Pod Muflonem /m.55/. Ocena dokonywana była metodą mystery shopping /tajemniczego klienta/.

Niestety w Górach Bystrzyckich skradziono ponad 200-letni kamienny słup wyznaczający granice ówczesnych leśnictw. Słup ustawiono na Wieczności w 1795 r. na rozdrożu poniżej Anielskiej Kopy. Stał przed tyle już lat? aż nagle komuś się przydał.

Właśnie ukazał się ?Przewodnik turystyczny ? Góry Stołowe i Orlickie? autorstwa Marka Gałowskiego wydany przez Markową Turystykę z Żelazna. Więcej informacji na www.bystrzyckie.eu/publikacje. Polecam szczególnie tą pozycję ! Jest też okazja zdobycia tego przewodnika, wystarczy wziąć udział w naszym portalowym konkursie.

Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A. otrzymał Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy ? regionalne wyróżnienie gospodarczej wiarygodności i jakości. Gratulujemy !

W wyremontowanym kłodzkim Parku Strażackim otwarto? pijalnię wody mineralnej. Z tej okazji odbył się pokaz kolorowej fontanny oraz koncert. Czyżby rosła konkurencja dla pobliskiej Polanicy ?

Gmina Stronie Śl. zaprasza m.in. w dn. 17 i 24 września br. na Jarmark Produktu Lokalnego w Nowym Gierałtowie. W dn. 25 września br. czeka nas z kolei wycieczka rowerowa z cyklu ?Gmina Aktywna z Natury- Poznaj Swoją Okolicę?, natomiast w dn. 30.09-2.10.br.Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski Sienna 2011.

oprac. JANUSZ PUSZCZEWICZ

/współpraca Katarzyna Redmerska oraz redakcja BRAMY/

 

 

 

Share:

Author: admin