APEL O KRESOWE PAMIĄTKI i WSPOMNIENIA

Gmina Kłodzko wraz z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich Ziemi Kłodzkiej od czterech lat podejmuje w tym zakresie różne ?kresowe? działania. Tak, aby pamięć o naszych Kresach była ciągle żywa i nadal zachowana.

 

Stąd pomysł stworzenia w kłodzkiej gminie wirtualnego MUZEUM HISTORII i PAMIĄTEK KRESOWYCH. Chcemy ? jak mówią organizatorzy – aby wspomniane Muzeum gromadziło wszelkie informacje, opowieści, relacje, archiwalne zdjęcia, wszelkie kresowe pamiątki, artykuły prasowe itp. Jednym słowem wszystko, co jest jeszcze do odnalezienia w naszych szufladach czy na przysłowiowych strychach. Najważniejsze są jednak Państwa opowieści i wspomnienia, bo czas tak szybko je wykreśla.

 

Wirtualne Muzeum budować będą młodzi ludzie pod kierunkiem Bartka Blocha z Żelazna. I to jest niezwykle pocieszające, że to właśnie młode pokolenie podejmuje tak cenną inicjatywę.

 

Jeżeli Państwo chcecie zachować tamte wspomnienia, uchronić od zapomnienia swoje opowieści, pokazać swoje kresowe pamiątki szerszemu gronu – dzwońcie na numer 74- 8689207. Bliższe informacje i pomoc okaże również kłodzka Gminna Biblioteka Publiczna z siedzibą w Ołdrzychowicach Kłodzkich i jej filie w poszczególnych wioskach.

 

Organizatorzy czekają na każdy sygnał i każde zgłoszenie. W każdym przypadku przyjedziemy, wysłuchamy i spiszemy Państwa opowieści. Sfotografujemy udostępnione pamiątki. Swoje zbiory udostępnimy później na bibliotecznej stronie www.bibliotekagmina.klodzko.pl

 

OCALMY WSPÓLNIE OD ZAPOMNIENIA NASZE KRESY !

 

Do apelu przyłącza się również nasz portal, prosząc wszystkich o wsparcie tej tak cennej inicjatywy.

 

Janusz Puszczewicz

 

Share:

Author: admin