ZIEMIA KŁODZKA w DRODZE do CZĘSTOCHOWY

642 0

Wśród nich jest również IX PIELGRZYMKA DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ w skład której / jako grupa III/ wchodzi reprezentacja Ziemi Kłodzkiej. Jej tegorocznym hasłem są słowa Benedykta XVI ?Gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość?.

Kłodzcy pielgrzymi wyruszyli w dn. 31 lipca br. tradycyjnie spod kościoła Matki Bożej Różańcowej u Ojców Franciszkanów. W tym też dniu nawiedzili bardzkie sanktuarium. Jej przewodnikiem jest O. Jonasz Pyka. Jak sami o sobie mówią ?to najbardziej zintegrowana, radosna i rozśpiewana grupa. A wszystko w poczuciu prawdziwej wspólnoty w duchu franciszkańskim??

Kłodzka grupa liczy ponad 180 pielgrzymów. Najstarszy uczestnik ma 79 lat, najmłodsza Amelka ma zaledwie trzy latka, są mieszkańcami Kłodzka. Większość /ok. 75 proc./stanowi młodzież. Lecz nie statystyka jest ważna, ważne są bowiem intencje z którymi podążają nasi pątnicy. Jak mówi Biskup Świdnicki Ignacy Dec ?cieszę się, że tyle dojrzałych ludzi decyduje się co roku na pielgrzymowanie, to ważne świadectwo przed ludźmi??.

Pielgrzymka podzielona na kilka etapów. Trasa prowadzi m.in. przez Ząbkowice, Bobolice, Przeworno, Radoszowice, Popielów, Laskowice, Łomnicę, Jezioro i Kawodrzę.

642 2

Zainteresowanych odsyłam zresztą na pielgrzymkową stronę www.pielgrzymka-swidnicka.pl gdzie m.in. bieżące relacje oraz pełny serwis fotograficzny.

Korzystając z okazji życzę p. Tomaszowi Plucie ? Rzecznikowi Prasowemu Pielgrzymki szybkiego powrotu do zdrowia.

Na Jasną Górę pielgrzymi przybędą w dniu 9 sierpnia br. W przededniu dotrą do Górki Przeprośnej /wiele nam mówi sama nazwa/, praktycznie u bram Częstochowy. Wejście i powitanie na jasnogórskich wałach przewidziane jest o godz. 7.30, natomiast uroczysta msza pontyfikalna w kaplicy Cudownego Obrazu przewidziana jest na godz. 9.00.

Częstochowa już czeka na przybycie świdnickiej pielgrzymki. W tym też dniu przybędą tu również wierni, którzy dojadą np. samochodami czy pociągiem.

JANUSZ PUSZCZEWICZ

642 1

Share:

Author: admin