Z dziejów Kłodzka – PATRONAT MEDIALNY

669 3

669 2

Muzeum Ziemi Kłodzkiej ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Kłodzka na nową wystawę monograficzną poświęconą miastu i jego tysiącletniej historii, zatytułowaną Z dziejów Kłodzka. Na dwóch kondygnacjach Muzeum – w podziemiach oraz na parterze – zaprezentowana zostanie opowieść o Kłodzku, począwszy od pierwszej o nim wzmianki w KroniceCzechów Kosmasa, a skończywszy na ?powodzi tysiąclecia? w 1997 r.

Bogatą historię miasta zilustruje ciekawa aranżacja poszczególnych sal ekspozycyjnych, oddająca atmosferę zarówno gwaru średniowiecznego miasta, jak i kontemplacji augustiańskiego skryptorium, nawiązująca do duchowości jezuickiego baroku, czy wreszcie do codzienności kłodzczan przemierzających tutejsze ulice w ubiegłym stuleciu.

Będąca odpowiedzią na potrzeby mieszkańców oraz turystów wystawa powstała głównie w oparciu o zbiory własne Muzeum, uzupełnione o nieliczne obiekty wypożyczone z parafii o.o. jezuitów oraz o kopie i repliki. Wśród eksponatów zaprezentowano m.in. zbiór ikonografii dokumentującej zmiany architektoniczne Kłodzka na przestrzeni dziejów. Ekspozycję wzbogacają różnorodne obiekty kultury materialnej ilustrujące kondycję gospodarczą miasta, obejmujące m.in. pamiątki cechowe oraz bogaty zbiór wyrobów cynowych kłodzkich konwisarzy. Pochodzące z różnych epok obiekty sztuki i kultury rysują natomiast inne, bardziej artystyczne oblicze miasta.

Wszystkich mieszkańców i miłośników Kłodzka serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Z dziejów Kłodzka 15 XII 2012 r. o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Kłodzkiej.

Dziękujemy za zaproszenie!

669 1

Share:

Author: admin