Uzdrowiskowe Monety – KONKURS!!

monety0

Każdy żeton ma średnicę 27 mm, wykonany jest z dwukolorowego bimetalu (alpaka i mosiądz). Nakład jaki przewidziano dla każdej z tych miejscowości to 4 tys.

– To początek całkiem nowej serii monet przeznaczonej dla mieszkańców, turystów oraz kolekcjonerów ? mówi Krzysztof Rulewski, organizator akcji. Akcja ma na celu promocję polskich uzdrowisk oraz uzmysłowienie pozytywnej roli mineralnej wody w procesie poprawy zdrowotności i zwiększenia wigoru kuracjuszy ? tłumaczy Rulewski.

Monety ?1 Zdrowie? nie są prawnym środkiem płatniczym, są natomiast bonem towarowym w formie żetonu, akceptowanym w wybranych obiektach handlowo-usługowych, które zgodziły się na udział w akcji. Aby otrzymać ?1 Zdrowie? trzeba dokonać dowolnego zakupu, a sprzedawca na życzenie klienta wyda specyficzną monetę w formie reszty. Kurs ustalono na stałym poziomie, a więc 1 Zdrowie to równowartość 10 zł. Można również zapłacić tymi okazjonalnymi ?pieniążkami? w wymienionych firmach, ale chętniej jednak zabierane są jako limitowane pamiątki z Ziemi Kłodzkiej, czy okazy kolekcjonerskie.

?1 Zdrowie? są początkiem większej serii “Polskie uzdrowiska”, w sumie około kilkunastu monet, które wydane zostaną w ciągu najbliższych lat. Motywami łączącymi kolekcję będzie wizerunek wody źródlanej, czyli siły witalnej, umiejscowiony na awersie oraz charakterystycznych dla każdej gminy obiektów atrakcyjnych turystycznie. Więcej informacji na temat punktów honorujących i całej akcji promocyjnej na stronie internetowej: www.mennicalebska.pl.

Jak dowiedziała się nasza redakcja ? w planie wydanie również monety promującej Lądek Zdrój.

1 Zdrowie – Polanica-Zdrój

monety1

Awers: Czysta woda źródlana, będąca źródłem zdrowia i życia.
Rewers: Pijalnia wód znajdująca się w Parku Zdrojowym, pomiędzy egzotycznymi palmami.

1 Zdrowie Kudowa-Zdrój

monety2

Awers: Czysta woda źródlana, będąca źródłem zdrowia i życia.
Rewers: Największa pijalnia wód na Dolnym Śląsku, umiejscowiona w Parku Zdrojowym.

1 Zdrowie Duszniki-Zdrój

monety3

Awers: Czysta woda źródlana, będąca źródłem zdrowia i życia.
Rewers: Pijalnia wód z pierwszej połowy XIX wieku.

K O N K U R S  z   M O N E T Ą


Ogłaszamy kolejny konkurs w którym nagrodą jest zestaw wspomnianych wyżej monet.
Fundatorem nagród jest firma Gemik ? emitent wspomnianych uzdrowiskowych monet.
Wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania:

  1. W którym z polskich województw notujemy największą liczbę uzdrowisk ?
  2. Wymień wszystkie uzdrowiska położone na Ziemi Kłodzkiej ?
  3. Najstarsze wg. innych  jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce. Jego lecznicze wody wykorzystywano już prawdopodobnie w XI w. źródła historyczne mówią z kolei o roku 1241. Podaj nazwę tego uzdrowiska ?

Pierwszy zestaw monet otrzyma osoba, która jako pierwsza nadeśle swoją prawidłową odpowiedź. Drugi zestaw rozlosujemy wśród pozostałych odpowiedzi. Czekamy na nie do końca stycznia 2011 r. Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres:  red.naczelny@ziemiaklodzka.pl , koniecznie z dopiskiem ?KONKURS z MONETĄ?.

Share:

Author: admin