SPOTKANIA AUTORSKIE z ADRIANĄ JURCZYK -DUARTE – PATRONAT MEDIALNY

748 2

Na spotkaniu w międzyleskiej bibliotece zjawił się m.in. Burmistrz Międzylesia, który wręczył autorce dyplom z podziękowaniem za promocję tego regionu. Przypomnijmy, że akcja tej baśniowej książki rozgrywa się właśnie na terenie międzyleskiej gminy.

Oto co nam powiedziała autorka po tych pierwszych spotkaniach:

„Trudno mi to wszystko wyrazić słowami, spotkania były naprawdę niesamowite… Wspaniali ludzie, przemiła atmosfera i dobra organizacja samych spotkań. Dla mnie to również sentymentalna podróż po mojej Kotlinie, gdzie rozgrywa się akcja książki. Szczególnie przeżyłam m.in. spotkanie w międzyleskiej bibliotece, czyli w regionie gdzie jest większość moich baśniowych miejsc. Miłym akcentem było wyróżnienie ze strony włodarza tego miasta. Zaskoczeniem była również duża frekwencja, mimo przedświątecznej gorączki.

748 2748 3

748 4748 6

Poznałam wiele wspaniałych osób , w tym m.in. Panią Mariolę Huzar osobę niesamowitą i bardzo dynamiczną. Już planujemy wspólnie kolejne spotkania polsko-portugalskie, być może latem 2014 roku.

Dostałam zaproszenie do mojej szkoły, gdzie jak się okazuje- dyrektorem szkoły jest mój nauczyciel historii, którego wyjątkowo cenię. Dzieci z tej szkoły przygotowały nawet specjalną mapę, na której zaznaczono baśniowe miejsca oraz napisały specjalny wierszyk…”

Cieszymy się z tak udanych spotkań, tym bardziej że inicjatywa spotkań wyszła z naszego portalu. Nasz portal sprawuje również patronat medialny nad promocją wspomnianej książki.

748 5748 8

748 7

Korzystając z okazji dziękujemy Pani dyr. Marioli Huzar z Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko oraz Pani dyr. Beacie Muszyńskiej z międzyleskiej biblioteki za podjęty trud organizacji spotkań. Dziękujemy uczestnikom tych spotkań za tak liczny i aktywny udział.

JANUSZ PUSZCZEWICZ

Share:

Author: admin