W rejs po kłodzkiej Młynówce

637 1

Ruszyły rejsy gondolami po kłodzkim Kanale Młynówki. Przez cały letni sezon mieszkańcy i turyści odwiedzający Kłodzko mogą skorzystać z tej nietypowej atrakcji zwiedzania miasta z perspektywy rzeki.

Atrakcja ta włączona została do dużego zadania związanego z remontem kanału wraz z otaczającym terenem i stanowi zaledwie 1% całości projektu opiewającego na ok. 4 mln zł ? informuje wiceburmistrz Henryk Urbanowski.

Trasa przepływu rozpoczyna i kończy się przy kanale pod mostem gotyckim. Łodzie wypływają
w stronę hotelu Marhaba, następnie zawracają i płyną w dół do ul. Wodnej, skąd kierują się
z powrotem do mostu. Łączny czas wycieczki to ok. 25 minut.

W każdej z łodzi może pływać 8 osób, plus 2 osoby z załogi. Nad bezpieczeństwem pływających czuwają zatrudnieni przez operatora stermotorzyści posiadający uprawnienia zawodowe. Rejsy dostępne są codziennie, od godz. 11.00 w dni powszednie, w święta od godz. 10.00. Istnieje możliwość wcześniejszego telefonicznego umawiania spływów. – Chętnych nie brakuje, kilka osób dzwoniło już w sprawie umówienia rejsu na romantyczną randkę ? mówi pracownica firmy Aqua Partner Word, operatora rejsów po kanale, wyłonionego przez kłodzki magistrat w ogłoszonym konkursie.

Trzeba podkreślić, że przepłynięcie gondolą po kłodzkiej Młynówce dostarcza wielu emocji i nie jest bardzo kosztowne. Dorośli zapłacą 5 zł, dzieci 4 zł.

 637 1

fot. A. Jasionek

/Teskt: Karolina Żurek/

Od Redakcji:

Zachęcamy do skorzystania z nowej atrakcji, jaką oferuje nam Kłodzko. Już niebawem specjalna relacja z tego spływu.

Dziękujemy p. Karolinie Żurek za udostępniony tekst oraz zaproszenie.

Share:

Author: admin