NAJLEPSZA KŁODZKA AGROTURYSTYKA ? AGROFETA 2012

648 2

Podczas pisania tego tekstu dotarła do nas kolejna miła wiadomość. Otóż ?Jesionówce? przyznano tytuł ?najpiękniejszej zagrody województwa dolnośląskiego?.

Niestety nie dotarliśmy jeszcze do owej agroturystyki, chociaż w Goworowie gościliśmy nieraz. Niebawem postaramy się jednak nadrobić i tą zaległość oraz przygotować specjalną relację z ?Jesionówki?.

Czym jednak ?Jesionówka? zaskakuje wszystkich ?

Niewątpliwie wyjątkową gościnnością i młodzieńczym zapałem gospodarzy. To oni potrafili ze zrujnowanego kiedyś obejścia stworzyć istną perełkę i nadać jej swoisty klimat. Niewiele jest bowiem w regionie miejsc z taką duszą i klimatem.

Już samo położenie w Masywie Śnieżnika pod Trójmorskim Wierchu, w sąsiedztwie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego i Obszaru Natura 2000 daje agroturystyce kolejny plus. Stąd też wszędzie blisko, stąd czekają na nas szlaki górskie, rowerowe czy konne. Łatwo dojechać, to przysłowiowy rzut beretem od Międzylesia ? dobrze skomunikowanego z resztą kraju.

648 1

Zabudowania które liczą ponad 120 lat zaskakują wszystkich swoich architektonicznym pięknem, kamiennymi ścianami czy pięknymi sklepieniami. Podobne spotkałem w pobliskim ?Siedlisku? w Kamieńczyku.

Wreszcie bliskość natury. Tu można zjeść śniadanie na trawie i spożyć posiłki słuchając bicia nieskażonej przyrody. Osobiście zaskoczył mnie jednak brak telewizora z którego gospodarze zrezygnowali już 10 lat temu. Może to dzięki temu wszystkiemu, mamy kolejne magiczne miejsce na kłodzkiej mapie. Miejsce do którego zawsze warto się wybrać.

Zainteresowanym polecam stronę www.jesionowka.pl

JANUSZ PUSZCZEWICZ

Share:

Author: admin