Minieuroland zgarnia kolejne nagrody

820 0

820 0W Katowicach w dniach 18 – 20 marca odbyła się 22 edycja Międzynarodowych Targów Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2016. To trzecia w kraju, największa na południu Polski impreza branży turystycznej. W tym roku miejscem, gdzie spotkało się blisko 200 wystawców z kraju i zagranicy było Międzynarodowe Centrum Kongresowe obok katowickiego Spodka. Moc atrakcji, turystyczne show, spotkania z ciekawymi ludźmi przez trzy dni przyciągały rzeszę odwiedzających. Targi GLOBalnie 2016 to wysokiej rangi wydarzenie, nad którym patronat honorowy objęli Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Śląska Organizacja Turystyczna, zaś patronat branżowy i medialny czasopismo Rynek Turystyczny. W tak ważnym dla polskiej turystyki wydarzeniu nie mogło zabraknąć Parku Miniatur Minieuroland z Kłodzka. To już kolejna edycja targów w Katowicach, na których była obecna jedna z największych atrakcji turystycznych na Ziemi Kłodzkiej. Minieuroland jak zwykle zachwycał swoim stoiskiem, przy którym gromadziły się tłumy gości.

Organizatorzy targów GLOBalnie 2016 przeprowadzili konkurs na najlepsze stoiska. Pierwsze miejsce przypadło Tunezji, która była krajem partnerskim tegorocznej edycji targów. Drugie miejsce otrzymały egzekwo Śląska Organizacja Turystyczna oraz Mazowsze, na którym prezentowały się m.in. Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna Warszawa, Stołeczne Biuro Turystyki. Trzecim miejscem jury uhonorowało Park Miniatur Minieuroland, który jako jedyny spośród firm indywidualnych otrzymał nagrodę. Tworząc zabudowę staramy się być kreatywni i trafiać w gusta odwiedzających. Nie tworzy się jej z myślą o nagrodzie. Robimy to z pasji i wkładamy w to wiele serca, a w efekcie końcowym pozostawiamy to ocenie innych – mówi Jarosław Ptaszkiewicz, prezes Minieurolandu.

820 1820 2

820 3820 4

Na stoisku targowym można było zobaczyć makietę wrocławskiego ratusza, fragment zespołu pałacowego Zwinger z Drezna oraz makietę owianego tajemnicami i słynnego już na cały świat złotego pociągu. Wszystkie one zostały wykonane z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Wspaniałe dekoracje kwiatowe były zapowiedzią cyklicznej imprezy parku pod nazwą Festiwal Kwiatów, którą będzie można podziwiać od czerwca, aż do października. Minieuroland dla gości targowych zorganizował konkurs, gdzie każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci kwiatu prymulki i brał udział w losowaniu nagrody głównej, nowoczesnego ekspresu do kawy.

Wśród odwiedzających stoisko Minieurolandu znalazły się również znane osoby takie jak ekspert i doradca kulinarny, ambasador katowickich targów Teofilos Vafidis, słynna już rodzina Łopacińskich, która z podróży po świecie uczyniła sens swojego życia czy aktor Henryk Gołębiewski. Wyjątkowością stoiska Minieurolandu zwabiony został także podróżnik i pisarz ze Śląska Mieczysław Bieniek. Podczas swojej prezentacji na scenie opowiadał o swoich podróżach rowerem po świecie. Zafascynowany Minieurolandem zachęcał także do odwiedzenia tego pięknego miejsca.

820 5820 6

Minieuroland z Kłodzka godnie reprezentuje całą Ziemię Kłodzką. Słowa uznania, wyróżnienia podczas tak ważnych wydarzeń jak targi GLOBalnie 2016 są najlepszym tego dowodem. Bardzo się cieszymy, że spotyka się to z tak dużą aprobatą z Państwa strony. Motywuje nas to do kolejnych działań. Chcemy być perfekcyjni w tym co robimy, bo wszystko co robimy, robimy dla naszych gości. Serdecznie dziękuję za tę nagrodę, jest ona dla nas szczególnie ważna – dodaje Jarosław Ptaszkiewicz.

Share:

Author: admin