GALA KŁODZKICH ? ASÓW ? ? 10.02.2011

251_1

To już trzecia edycja nagrody, którą honoruje się szczególnie zasłużonych w rozwój miasta. Nagrody te przyznaje się zarówno osobom jak i instytucjom wnoszącym istotny wkład w społeczny rozwój Kłodzka.

Tegoroczna GALA NAGRODY BURMISTRZA KŁODZKA odbędzie się w dniu 10 lutego 2011 r. o godz. 12.00 w Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Program przewiduje m.in. wręczenie, pokaz multimedialny nt. dokonań roku 2010 oraz występ muzyczny Agaty Bilińskiej wraz z Roho Konarem.

 

Ostatnio pytaliśmy w naszym portalu Pana Burmistrza /wywiad w cyklu KŁODZKIE ROZMOWY/ o nominowanych do tejże nagrody. Niestety odpowiedź ograniczyła się do słów: tajemnica, ale też pewna niespodzianka. Szanuję oczywiście decyzje kłodzkiego włodarza, ale też liczę że trafi ona m.in. do tych którzy naprawdę wiele wnoszą w rozwój społ. kulturalny miasta.

Mam na myśli np. twórców jedynej Encyklopedii Ziemi Kłodzkiej na stronach których Kłodzko i jego sprawy zajmują poczesne miejsce. Myślę o ambitnym i prężnym zespole Muzeum Ziemi Kłodzkiej czy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wiele w promocję miasta wnoszą liczne media czy wręcz osoby prywatne. Czy doceniamy też wkład wielu lokalnych stowarzyszeń, miejscowych twórców itp. Ze wspomnę tylko Tomasza Gmerka znanego kłodzkiego artystę fotografika, którego ostatnia wystawa ?Chrystus narodził się w drodze do Lądka?? jest znaczącym wydarzeniem.

Z niecierpliwością czekam więc na nominacje kłodzkiego Burmistrza . Najważniejsze jednak, że w tym ogólnym pośpiechu przystajemy się na chwilę, aby docenić tych – którzy często bez rozgłosu dają tak wielu swojemu miastu.

Share:

Author: admin