Lądek Zdrój

{tab=Informacje ogólne}

{datsopic id=52 align=left}“…Lądek tak pod względem czarującego położenia jako też i wspaniałych zakładów leczniczych, wreszcie pod względem wygody, pożytku, rozrywek i przyjemności dla chorych niezaprzeczalnie pierwsze zajmuje miejsce.”

Wypowiedź, pochodząca sprzed ponad 120 lat, której autorem jest wieloletni lekarz lądecki dr Aleksander Ostrowicz i dziś nie straciła swej aktualności. W Lądku Zdroju leczyli się m.in.: Goethe, cesarzowa Katarzyna II, cesarz Aleksander I, królowie pruscy, John Quincy Adams ? prezydent USA.

{datsopic id=61 align=right}Lądek Zdrój, jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie, otoczony Górami Złotymi, nieomal u stóp Śnieżnika, majestatycznego szczytu, górującego nad Ziemią Kłodzką, od wieków stanowi magnes dla kuracjuszy i turystów. Usytuowanie miasta, jego zabytki, urok części staromiejskiej i zieleń parków w zdroju stanowią o niepowtarzalnej atmosferze.

{datsopic id=281 align=left}Źródlane wody lecznicze przywracają sprawność, górskie krajobrazy zachęcają do spacerów i wędrówek. Kurort zapewnia rehabilitację, zdrowy relaks i wypoczynek Oferta turystyczna to szlaki turystyczne piesze, rowerowe, skałki do wspinaczki, jedno z nielicznych w Polsce arboretum, stadniny konne, turystyczne przejście graniczne do Czech.

www.ladek.pl, ?

{tab=Zdjęcia}

Miasto Lądek Zdrój:

{loadposition a_ladek}

Park Zdrojowy:

{loadposition gallery_ladek_park_zdrojowy}

{tab=Wirtualne zwiedzanie}

{artykul 145}{introtext} {readmore:Zobacz więcej … ??}{/artykul}

{tab=Więcej}

Więcej o Lądku Zdroju na:

{/tabs}

Share:

Author: admin