Kłodzko

{tab=Informacje ogólne}

{datsopic id=97 align=left}Kłodzko jako największe miasto ziemi kłodzkiej i jej historyczna stolica jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju. Kłodzko stanowi dobrą bazę wypadową w głąb kotliny kłodzkiej. Położenie miasta jego bogactwo historyczne i kulturowe, wyjątkowe piękno zabytkowych kamienic sprawiają, że Kłodzko należy do jednych z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska.

{datsopic id=98 align=right}O atrakcyjności Kłodzka świadczy doskonałe położenie komunikacyjne, centralnie w Kotlinie Kłodzkiej, w sąsiedztwie znanych uzdrowisk, terenów wycieczkowych, atrakcji turystycznych polsko-czeskiego pogranicza. Swój niepowtarzalny charakter Kłodzko zawdzięcza niezwykle burzliwej i fascynującej ponad 1000-letniej historii. Klimat miasta określają liczne zabytki architektury – historyczny dorobek dawnych mieszkańców oraz dziedzictwo kulturalne.

{datsopic id=94 align=left}Kłodzko i okolica oferuje również mnóstwo atrakcji dla osób lubiących aktywnie spędzać czas wolny. Latem można uprawiać wspinaczkę skałkową, bądź wypoczywać w siodle. Bardzo dobrze rozwinięta jest również sieć ścieżek i tras rowerowych. Zimą, jak to w górach, także nie brakuje atrakcji. Można szusować na narciarskich stokach w Zieleńcu, na Jamrozowej Polanie czy Czarnej Górze. Płaskie w budowie Góry Stołowe to atrakcyjny teren dla miłośników narciarstwa biegowego ? bardzo dobrze utrzymywane trasy biegowe wokół Szczelińca Wielkiego zapewniają aktywny wypoczynek i przepiękne zimowe panoramy z widokiem na Ziemię Kłodzką.

{datsopic id=96 align=right}Z Kłodzka blisko jest do uzdrowisk, których klimat i odprężająca atmosfera gwarantują nieograniczone możliwości relaksu. Uzdrowiska tętnią życiem cały rok, a liczne restauracje, przytulne kawiarenki i puby stwarzają wyśmienity klimat do spotkań towarzyskich.

Powodów, dla których warto przyjechać do Kłodzka jest wiele bowiem Kłodzko to naprawdę magiczne miejsce, miasto wielu tajemnic, które warto odkryć i których nigdy się nie zapomina. Zapraszamy do Kłodzka i na Ziemię Kłodzką!

www.klodzko.pl, ?

{tab=Zdjęcia}

{loadposition a_klodzko}

{tab=Wirtualne zwiedzanie}

{artykul 142}{introtext} {readmore:Zobacz więcej … ??}{/artykul}

{tab=Więcej}

Więcej informacji o Kłodzku na:

{/tabs}

Share:

Author: admin