Wywiad z prezesem TELEWIZJI SUDECKIEJ

226_1

W 1992 roku Rada Nadzorcza bielawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej podjęła decyzję o utworzeniu w swoich zasobach sieci telewizji kablowej. Pierwszy program lokalny Telewizji Sudeckiej został wyemitowany dwa lata później. Przez kolejne lata wymieniali się jego twórcy, a sam program zmieniał się i rozwijał. Wciąż dotyczył jednak głównie spraw i wydarzeń Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Bielawy.

W 1999 r. Spółdzielnia Mieszkaniowa, mając ograniczone pole działania tylko do swoich bielawskich osiedli, postanowiła dbając o rozwój stworzonej przez siebie telewizji, podpisać umowę o współpracy z Vectra S.A. Umowa ta pozwoliła na rozszerzenie oferty programowej i restrukturyzację sieci.

Jednocześnie program lokalny został sprywatyzowany co stworzyło możliwości do jego dynamicznego rozwoju.
Program lokalny wraz z kanałem informacyjnym docierał początkowo tylko do mieszkańców bielawskich osiedli. Dzięki inwestycji Vectra S.A., która połączyła światłowodem Bielawę z Dzierżoniowem, zaczęto emitować program jednocześnie dla obu miast. Telewizja szybko zyskała sobie grono stałych widzów.

Telewizję podobnie jak i inne media tworzą zawsze ludzie. Proszę przedstawić swój zespół.

TV Sudecka od 1994 r. nieustannie się rozwijała. Od chwili jej sprywatyzowania przeprowadziłem szereg inwestycji. Studio całkowicie zmodernizowałem. Sprzęt analogowy zastąpiłem wysokiej jakości sprzętem cyfrowym i stworzyłem nowoczesne studio nagrań. Od wielu lat czuwam nad rozwojem z doborową ekipą: Krzysztof Stachura, Andrzej Kamiński, Paweł Pachura, Kamil Nowak, Joanna Morawska, Piotr Słodyczko, Łukasz Masyk. Od niedawna na terenie Ziemi Kłodzkiej pracują Robert Murawski, Łukasz Czuchraj i Maciej Wojak.
Swoją dziennikarską karierę zaczynali u nas m.in. Agnieszka Rozwens, Katarzyna Smolarz, Tomasz Śnieżek, Anna Kulik, Kamila Szczepańska, Bartosz Wiącek, Bogna Wilman, Jarosław Radwański czy Jarosław Kuźnia – obecnie dziennikarz TVN24.

Od kiedy TV SUDECKA jest obecna na Ziemi Kłodzkiej ?

Pierwszy program na terenie Kłodzka, Polanicy i Lądka wyemitowany został w listopadzie 2007 roku i był dużym sprawdzianem podczas wyborów parlamentarnych. Nie stanowiło to jednak większych problemów, ponieważ wieloletnie doświadczenie pozwoliło na dynamiczne wejście na rynek medialny Kłodzka i okolic.

Czy TV SUDECKA oprócz informacji podejmuje również szeroko rozumianą publicystykę kulturalną i kwestie turystycznego odkrywania tego regionu ?

TV Sudecka jest wszędzie tam gdzie dzieje się coś ciekawego. Uczestniczy w wydarzeniach społecznych i kulturalnych całego regionu. Za pośrednictwem naszego obiektywu widzowie poznają popularne osobistości oraz poinformowani są o istotnych sprawach dot. naszych powiatów.

Program lokalny zbiera w opinii fachowców i odbiorców wysokie noty za rzetelność i dobrą jakość przygotowywanych programów. Dzięki profesjonalnemu podejściu do pracy i szybkości działania ciekawsze informacje TV Sudeckiej ukazują się w Telewizji Polskiej oraz TVN24.

W 2006 oraz w 2007 roku TV Sudecka znalazła się w trójce najlepszych telewizji lokalnych w Polsce. W konkursie pod hasłem ?TO NAS DOTYCZY? organizowanym przez Polska Izbę Komunikacji Elektronicznej w Warszawie już dwukrotnie odbieraliśmy nominację Kryształowego Ekranu. Po za tym jesteśmy zrzeszeni w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Programów Lokalnych i Regionalnych i nasze ciekawsze materiały ukazują się w 56 lokalnych telewizjach w Polsce, w ponad 100 miejscowościach.

Plany, zamierzenia ale i … marzenia Pana Prezesa.

Bez wątpienia TV Sudecka jest jedną z największych lokalnych telewizji w Polsce obejmując swoim zasięgiem Bielawę, Dzierżoniów, Pieszyce, Rościszów, Nową Rudę, Kłodzko, Polanicę oraz Lądek Zdrój.

Dzięki portalowi www.tvsudecka.pl docieramy do wszystkich internautów i z pewnością daje to duże możliwości rozwoju na przyszłość. Nie ograniczamy się tylko do realizacji materiałów z miejscowości w których nadajemy program, ale gościmy wszędzie tam gdzie dzieje się coś ciekawego, mającego wpływ na rozwój naszego regionu.

Pan Adam Pachura – ale już bardziej prywatnie …

Bez wątpienia telewizja to moja pasja i zajmuje sporą część mojego życia. Prywatnie uwielbiam góry i w chwilach wolnych przemierzam je na rowerze górskim.

Przez wiele lat jeździłem z gitarą po wielu przeglądach studenckich, były i sukcesy. Pamiętam, że w 1998 roku uczestniczyłem w Ogólnopolskich Spotkaniach Bardów w Kłodzku prowadzonych wtedy przez Maćka Awiżenia, gdzie ku mojemu zaskoczeniu otrzymałem główną nagrodę GRAND PRIX.

Jestem również wykładowcą z komunikacji interpersonalnej i zarządzania zespołem. Specjalizuję się m.in. w kreowaniu wizerunku polityków, więc na nadmiar wolnego czasu nie narzekam.

Mam dwójkę przeukochanych dzieci Zosię i Julka, które kończą w marcu 5 lat ? bo to bliźniaki, więc szczęścia ci u mnie dostatek.

Dziękuję Panie Adamie za rozmowę a Telewizji Sudeckiej życzę ciekawych pomysłów oraz obiektywnego przekazu tego wszystkiego, co dzieje się w kłodzkim regionie.

/tekst autoryzowany w dn. 20.02.2008 r./
Share:

Author: admin