Jazda konna

Ziemia Kłodzka jest rajem dla miłośników konia. Nasz region daje wspaniałą okazję do podziwiania malowniczych krajobrazów Ziemi Kłodzkiej z siodła. Początkujący mogą rozpocząć przygodę z jazdą konną pod  fachową opieką instruktorów w ośrodkach jeździeckich na Ziemi Kłodzkiej. Zaawansowani mogą śmiało rozpocząć poznawanie piękna Ziemi Kłodzkiej z siodła. Jazda w terenie jest prawdziwym testem współpracy konia i jeźdźca, a nasz region daje wspaniałą okazję do obcowania z czystą przyrodą i górskim klimatem. Za skorzystaniem z tej formy wypoczynku przemawiają również warunki terenowe- stoki o niewielkim nachyleniu oraz leśne ścieżki biegnące przez pasma górskie Ziemi Kłodzkiej. Miłośnikom jazdy nie zabraknie okazji by poczuć wiatr we włosach, a miłośnikom krajobrazu na pewno spodoba się podróż powozem zaprzężonym w parę koni.

Gdy na Ziemię Kłodzką zawita zimowa aura, bryczkę można zamienić na sanie. Kuligi zdobyły popularność wśród turystów odwiedzających nasz region w okresie świąteczno- sylwestrowym. Zimowe kuligi odbywają się w bajecznie wprost scenerii. Jest również stałym punktem wycieczek szkolnych odwiedzających malownicze Międzygórze.

Liczne stadniny znajdziemy m.in. w Orłowcu czy Stójkowi.  Stąd m.in. prowadzi Sudecki Szlak Konny od Lądka Zdroju do Karpacza o długości ok. 360 km. Regionalny odcinek prowadzi m.in. przez Lądek, Stronie Śl. Międzygórze, Spaloną i Długopole Zdrój.

Share:

Author: admin