NOC W MUZEUM PAPIERNICTWA

397 1

Wzorem lat ubiegłych Muzeum Papiernictwa przyłącza się do tegorocznej edycji Nocy w Muzeum, która odbędzie się 19 maja w godzinach 19.00 ? 23.00. Proponowane atrakcje:

– o godz. 20.00 wernisaż wystawy ?Bogdan Wieczorek. Panorama Ziemi Kłodzkiej?; Bogdan Wieczorek ? Kłodzczanin, rocznik 1967, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, stypendysta rządu Austrii. Jako instruktor plastyki prowadzi zajęcia plastyczne dla młodzieży i dorosłych w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Zajmuje się projektowaniem graficznym, użytkowym, malarstwem i scenografią.

Ekspozycja ?Panorama Ziemi Kłodzkiej? składa się z 12 obrazów połączonych w harmonijną całość. Taki rodzaj prezentacji wyzwala u widza poczucie zespolenia z otoczeniem. Oprócz ?Panoramy? Bogdan Wieczorek przedstawi również inne prace malarskie. Patronat honorowy nad wystawą objął Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń.

– po wernisażu ok. 20.30 odbędzie się koncert “Abi & Roho Konar”. Podczas koncertu Agaty Bilińskiej (absolwentka wokalistyki Wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach) i Roho Konara (absolwent Polskiego Instytutu Muzycznego w Łodzi i Akademii Muzycznej w Katowicach -Wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej ( klasy gitary) usłyszymy m.in. kompozycje autorskie, nastrojowe ballady i standardy jazzowe w nowych, oryginalnych aranżacjach. Strona internetowa artystówwww.myspace.com/abirohokonar

– po koncercie ok. 21.30 odbędzie się nocne czerpanie papieru, ze specjalnie na ten wieczór przygotowanej masy z dodatkiem gwiezdnego pyłu.

Serdecznie zapraszamy!

Marta Nowicka

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju


“Dziękujemy uprzejmie za zaproszenie na MUZEALNĄ NOC. Postaramy się dojechać i przygotować specjalną portalową relację z tej imprezy”.

(od redakcji www.ziemiaklodzka.pl)

397 1

 

617 2

 

PANORAMA ZIEMI KŁODZKIEJ BOGDANA WIECZORKA

 

Bogdan Wieczorek ? Kłodzczanin, rocznik 1967, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, stypendysta rządu Austrii. Jako instruktor plastyki prowadzi zajęcia plastyczne dla młodzieży i dorosłych w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Zajmuje się projektowaniem graficznym, użytkowym, malarstwem i scenografią. Artystyczna droga Bogdana Wieczorka nie była przypadkowa. U jej początków leży z pewnością większa wrażliwość na formy otaczającego świata – te naturalne i te wykreowane przez człowieka. Zafascynowany pięknem zawartym w przedmiotach codziennego użytku postanowił zgłębić użytkowe aspekty twórczości. Artysta obraca się pomiędzy dwoma biegunami sztuki – projektowaniem i malarstwem. W jego malarskiej twórczości odnaleźć można emocjonalny związek z pejzażem ziemi kłodzkiej jak również rodzinnym miastem Kłodzkiem. To z wędrówek po górach zrodził się pomysł “uchwycenia” wszystkich łańcuchów górskich okalających Kłodzko. Linia szczytów górskich posłużyła za kompozycyjną bazę dla malarskiego rozwiązania 12 obrazów składających się na ekspozycję ?Panorama Ziemi Kłodzkiej?. Oprócz ?Panoramy? Bogdan Wieczorek przedstawi również inne prace malarskie. Patronat honorowy nad wystawą objął Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń. Wernisaż ekspozycji odbędzie się 19 maja podczas Nocy w Muzeum Papiernictwa.

 

Informacja z Muzeum Papiernictwa

Share:

Author: admin