DOŻYNKI GMINY KŁODZKO – PATRONAT MEDIALNY

707 1

To jedna z największych tego rodzaju imprez na Ziemi Kłodzkiej. Warto już teraz zarezerwować sobie czas na tą imprezę

Nasz portal po raz kolejny sprawuje PATRONAT MEDIALNY na wspomnianymi dożynkami.

 


 

 

TRADYCJA I EKOLOGIA SYMBOL GMINY KŁODZKO – OŁDRZYCHOWICE KŁODZKIE 2013

Tegoroczna edycja dożynek będzie mieć miejsce w Ołdrzychowicach Kłodzkich, dnia 1 września 2013r.

Projekt zakłada działania związane z realizacją imprezy pn. „TRADYCJA I EKOLOGIA ” jest to Święto Plonów połączone z promocją rozwiązań proekologicznych, które odbędzie się 1 września 2013r. w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Kłodzko, dodatkowo zaproszeni zostaną goście z gmin partnerskich oraz przedstawiciele partnerów z Czech, Litwy i Ukrainy . Projekt będzie wpływał na integrację środowisk lokalnych oraz wspierał przedsięwzięcia krzewiące tożsamość i tradycje wspólnot lokalnych. Ważnym elementem projektu jest promowanie zachowań proekologicznych.

 

  • Dożynki rozpocznie uroczysta Msza Święta w oprawie Zespołu Sygnalistów Myśliwskich.
  • Po nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych, przy dźwiękach hymnu narodowego Starości Dożynek wręczą chleb Gospodarzowi Dożynek i tym samym nastąpi oficjalne otwarcie tegorocznego święta plonów.
  • Po części oficjalnej odbędzie się prezentacja i ośpiewanie wieńców dożynkowych przez koła gospodyń wiejskich. Następnie rady sołeckie wraz z sołtysami wsi wręczą gospodarzowi gminy dary dożynkowe.
  • W dalszej kolejności nagrodzone zostaną m.in. „Najbardziej Aktywne Sołectwa Gminy Kłodzko 2013”, rozstrzygnięty będzie plebiscyt na gospodarstwo roku, oraz zostaną wręczone nagrody w konkursach ekologicznych.
  • Po zakończeniu wręczania nagród i odznaczeń na scenie występować będą zespoły ludowe, wykonawcy indywidualni, zespoły muzyczne reprezentujące rożne style.
  • Na scenie dożynkowej w przerwie pomiędzy koncertami wręczone zostaną nagrody za najładniejsze stoisko podczas festiwalu oraz najpiękniejszy wieniec dożynkowy i korowód. Obok głównej sceny działać będzie scena alternatywna czyli prezentacja młodych talentów z Gminy Kłodzko.
  • Na zakończenie ok godz. 21.00 odbędzie się wieczorny muzyczny koncert “gwiazdy wieczoru” BRATHANKI.

W ramach imprezy podjęte zostaną działania mające na celu promocję rozwiązań proekologicznych. Zmiany prawa dotyczącego ochrony środowiska powodują potrzebę zmiany zachowań mieszkańców. W tym celu przed imprezą zorganizowany zostanie konkurs na plakat promujący zachowania proekologiczne, „rzeźbę” z materiałów odzyskanych z segregacji śmieci oraz zbieranie elektrośmieci, skierowany do uczniów szkół na terenie Gminy Kłodzko.

Wszystkie te działania prowadzone będą w formie konkursowej i zostaną rozstrzygnięte w trakcie imprezy TRADYCJA I EKOLOGIA . Dodatkowo zaproszone zostaną gospodarstwa ekologiczne, producenci, handlowcy oraz instytucje finansowe, które mają w swojej ofercie produkty związane z szeroko pojętą ekologią np. przydomowe oczyszczalnie ścieków, panele słoneczne, kredyty umożliwiające zakup tego typu urządzeń.

Uczestnictwo dużej liczby mieszkańców Gminy Kłodzko umożliwi dodatkowo przekazanie informacji o nowych rozwiązaniach dotyczących polityki proekologicznej. Równolegle odbywać się będą liczne konkursy, zawody sportowe, konkursy plastyczne, dodatkowo dzieci będą mogły skorzystać z Miasteczka Zabaw i innych atrakcji. Twórcy ludowi oraz producenci produktu lokalnego przedstawią swoje wyroby, będą to stoiska drobnego wytwórstwa, wyrobów domowych, pszczelarstwa, mleczarstwa, kowalstwa artystycznego, rękodzieła.

Szczegóły imprezy w najbliższym czasie na stronie www.gminaklodzko.pl oraz na Facebooku Gminy Kłodzko.

 


 

PROGRAM PREBIEGU DOŻYNEK 2013

godz. 9:30 – spotkanie władz samorządowych z rolnikami, ogłoszenie wyników konkursu „Gospodarstwo Roku 2013” (sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej)

godz. 11:00 – msza św. w Kościele pw. Jana Chrzciciela w Ołdrzychowicach Kł. w intencji rolników

godz. 13:00 – uroczystości dożynkowe na obiekcie sportowo – rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej

godz. 16:00 – spotkanie z członkami Kół Gospodyń Wiejskich (sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej)

 

Ponadto odbędą się konkursy na:

– NAJŁADNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY

– CHLEB DOŻYNKOWY

– KOROWÓD

– NAJLEPSZE STOISKO WYSTAWIENNICZE PREZENTUJĄCE SOŁECTWO

– NAJLEPSZE STOISKO WYSTAWIENNICZE WYSTAWCÓW ZWIĄZANYCH Z EKOLOGIĄ

707 2

 

Od Redakcji: Dziękujemy za zaproszenie. Z przyjemnością obejmujemy

PATRONAT MEDIALNY nad kolejną edycją DOŻYNEK GMINY KŁODZKO.

Do zobaczenia ! Redakcja “

Share:

Author: admin