DUSZNICKA NOC MUZEALNA

620 5

Podczas wieczoru miał też miejsce wernisaż wystawy Bogdana Wieczorka ?Panorama Ziemi Kłodzkiej?.

Bogdan Wieczorek urodził się w 1967 r. w Kłodzku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Był stypendystą rządu Austrii oraz Stypendium Artystycznego Wojewody Wałbrzyskiego. W latach 1994- 2003 współprowadził kłodzką Galerię CQ. Był też pracownikiem dydaktycznym Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obecnie związany jest z kłodzkimi placówkami kulturalnymi. Zajmuje się projektowaniem graficznym, użytkowym, malarstwem i scenografią. Prace wystawiał m.in. na wystawach w Gross-Gerau, Trebur i Zittau /Niemcy/, Linz /Austria/, Kraliky /Czechy/, we Wrocławiu, Kłodzku, Polanicy czy w Lądku Zdroju.

620 10 620 11
Otwarcie wystawy P. Bogdana Wieczorka Wernisaż wystawy
620 2

620 1

Jak powiedział nam artysta ?Moje malarstwo przedstawia głównie pejzaż. Tematem wiodącym dusznickiej wystawy jest panorama Ziemi Kłodzkiej. Owa panorama to 12 obrazów połączonych krawędziami, które przedstawiają łańcuchy górskie otaczające Kłodzko. Jest też pewna ilość obrazów prezentujących urok mojego miasta. Łącznie prezentuję 35 obrazów. Najstarszy pochodzi z roku 1990, ostatni jest z tego roku??.

620 3620 4

Wspomnianą wystawę polecam szczególnie Państwa uwadze, warto się wybrać !

Atrakcją specjalną wieczoru był również doskonały koncert jazzowy Agaty Bilińskiej i Roho Konara. Niech żałują tylko ci wszyscy, co w ten wieczór ominęli dusznickie muzeum.

620 12 620 13
Koncert Agaty Bilińskiej i Roho Konara Nocne czerpanie papieru

620 14

 

Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie. Do zobaczenia za rok?

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego TV Kłodzkiej z tego wydarzenia … >>>

Autor: JANUSZ PUSZCZEWICZ

Zdjęcia: Fot. D. Zielińska-Pytlowany

logo

Share:

Author: admin