NOWINKI KŁODZKIE 11.2012

Starosta Kłodzki ogłasza konkurs o doroczną Nagrodę ?Róża Kłodzka 2012?. Wyróżnienie będzie przyznawane osobom, instytucjom oraz organizacjom, które szczególnie zasłużyły się dla kłodzkiej społeczności. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do końca listopada br. Więcej informacji na www.powiat.klodzko.pl Może kiedyś i nasz portal zostanie dostrzeżony? wszak tak wiele i bezinteresownie czynimy w dziele promocji tego regionu.

W kłodzkiej Galerii Twierdza trwa wystawa fotografii Chada Evansa Wyatta zatytułowana ?Romarising?. Jest ona jednym z elementów kampanii społecznej ?Jedni z wielu? prowadzonej na rzecz społeczności romskiej. Wystawa jest otwarta do 19 listopada, warto ją zobaczyć.

Znamy już wyniki październikowego referendum w Kłodzku. Burmistrz Kłodzka oraz tamtejsza Rada Miejska nie zostaje odwołana. Referendum jest bowiem nieważne z uwagi na małą liczbę głosujących.

Zmiany nastąpiły jednak w Lewinie Kłodzkim. Nowym włodarzem gminy został Jerzy Cierczek a jego zastępcą został Tomasz Kocot /były wiceburmistrz Polanicy Zdroju/.

W Kłodzku odbył się Festiwal Muzyki Barokowej. W tutejszych kościołach oraz w kłodzkim muzeum odbywały się liczne koncerty m.in. muzyki dawnej i organowej. Inicjatywa godna pochwały, tym bardziej ze wstęp na wszystkie koncerty był bezpłatny.

Uzdrowisko Lądek- Długopole nie zostanie sprywatyzowane, przejdzie natomiast w ręce samorządu wojewódzkiego. Zrodził się jednak pomysł połączenia ze Szczawnem- Jedliną.

Po modernizacji otwarto uroczyście przejście graniczne w Kamieńczyku. Przebudowę przejścia oraz most w Niemojowie zrealizowano w ramach projektu ?Strefa Schengen po pięciu latach?.

Odbył się 22 Rajd Dolnośląski w którym wystartowały czołowe załogi rajdowe. Organizatorem imprezy był kłodzki Automobilklub.

Popadający w ruinę lądecki kościół ewangelicki ma zostać rozebrany. Gospodarze chcą tylko zostawić kościelną wieżę jako tzw. trwałą ruinę. Kolejny dziwny pomysł? pozostawiamy bez komentarza.

Stary Wielisław ma swoją stronę internetową – gdzie znajdziemy najważniejsze informacje, zdjęcia i dokumenty związane z tym sołectwem. Może śladem Wielisławia pójdą kolejne kłodzkie wioski?

Sezon rowerowy na Ziemi Kłodzkiej zamknął październikowy wyścig o puchar Leśniczego Spalonej Górnej. Do wyścigu zgłosiło się blisko 160 zawodników, w tym wiele dzieci i młodzieży. Wyścig jak mówi leśniczy Adam Krakiewicz ?kusi piękną trasą, wspaniałymi widokami i familijno-kameralną atmosferą?. Do zobaczenia na kolejnej edycji.

W kłodzkiej ?Gazecie Prowincjonalnej BRAMA? /nr 11/ ukazała się nasza publikacja ?Portalowe nominacje na Ambasadorów Ziemi Kłodzkiej?. Kolejny ruch należy teraz do Szacownej Kapituły Hrabstwa Kłodzkiego?

W Kłodzku powstał Klub Otwartej Kultury, zainteresowanych odsyłamy na www.kokkultura.pl Prezesem Klubu została Łada Ponikowska.

W Złotym Stoku rozegrano Bieg po Złoto. To widowiskowe i wyjątkowe w Polsce zawody biegowe rozegrano w nietypowym miejscu jakim jest Kopalnia Złota. Zawodnicy musieli pokonać 5 km trasę wiodącą przez podziemne korytarze, strome podbiegi i jary.

Od listopada dusznickie Muzeum Papiernictwa czynne będzie od wtorku do niedzieli w godz. 9.00 do 15.00. W poniedziałek nieczynne. Do końca grudnia polecamy m.in. ekspozycję czasową ?Młyn papierniczy w Dusznikach- Zdroju ? ikonografia?.

Serwis opracowano we współpracy z kłodzką ?BRAMĄ? /www.mojabrama.pl /.

JANUSZ PUSZCZEWICZ

Share:

Author: admin