12 MIKOŁAJKOWE STYPENDIA GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO 2011

monika_banka

11 młodych i zdeterminowanych osób prezentowało swoje talenty, aby przekonać do siebie Wójta Gminy Kłodzko pana Stanisława Longawę oraz kapitułę stypendialną w składzie: przewodnicząca pani Marioli Huzar ? dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko, wiceprzewodniczący pan Krzysztof Szkudlarek ? dyrektor Gimnazjum Reymonta, pan Zbigniew Tur ? przewodniczący Rady Gminy Kłodzko, pani Emilia Wład ? kierownik Referatu Obsługi Szkół Urzędu Gminy, pani Wiesława Teresak ? przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i pan Piotr Nieckarz ? przedstawiciel młodzieży.

 

Pan Wójt w swoim wystąpieniu mocno podkreślił, że pieniądze na stypendia od początku istnienia funduszu pochodzą od ludzi dobrego serca i są wynikiem przeróżnych akcji charytatywnych. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, a tak zakłada plan, już wiemy co będziemy robić za pięć, czy osiem lat? – jak w piosence Grzegorza ?Będzie plan?. Wśród gości nie zabrakło pomysłodawcy programu stypendialnego pana Ryszarda Niebieszczańskiego ? obecnie Radnego Powiatu Kłodzkiego, który podczas otwarcia uroczystości życzył, aby ?był to plan na 100 lat i jeszcze jeden dzień więcej?, co też nawiązuje do sensu cytowanej piosenki. Potem goście poznali wyjątkowych sportowców, muzyków i tancerzy. A byli to:

 

monika_bankaMonika Bańka z Żelazna ? lat 18 ? tenisistka, uczennica Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości w zawodzie technik hotelarstwa. 1 miejsce w Strefowym Turnieju Tenisa Stołowego Zrzeszenia LZS w kategorii juniorek – Krosnowice 2011. 1 miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Dnia Sportu w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia ? Kłodzko 2011. 2 miejsce w Finale Dolnośląskim Turnieju Tenisa Stołowego w ramach XII Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi ? Sulików 2011. Jej ulubiony cytat brzmi ? No, a świat.. to przecież zbiorowisko najfantastyczniejszych dziwności, których powszechność niczego nie tłumaczy??

 

grzegorz_wasekGrzegorz Wąsek ze Starego Wielisławia ? lat 12 ? wrotkarz, uczeń Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukator w Polanicy Zdroju. 1 miejsce w Łyżwiarstwie Szybkim ? Lipsk, Niemcy 2011. 1 miejsce w Łyżwiarstwie Szybkim ? Groß-Gerau, Niemcy 2011. 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w Jeździe Szybkiej na Wrotkach ? Słomczyn 2011. 2 i 3 miejsca w Torowych Mistrzostwach Polski w Jeździe Szybkiej na Wrotkach na dystansach 300m, 3000m i 500m, 1500m oraz w punktacji wielobojowej ? Słomczyn 2011. 3 miejsce w Łyżwiarstwie Szybkim w Pucharze Europy ? Węgry 2011. Nie potrafi przeżyć dnia bez sportu.

 

paulina_krakPaulina Krak z Jaszkowej Górnej ? lat 17 ? biegaczka, uczennica Liceum Ogólnokształcącego Nr II w Zespole Szkół nr 22 we Wrocławiu. 1 miejsce w sztafecie 4x100m podczas Mistrzostw Polski w Łodzi 2011. 4 miejsce na Mityngu Lekkoatletycznym w Zgorzelcu 2011. 4 miejsce podczas Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży 2011. Myśli tylko o super zdanej maturze, potem dostaniu się na wymarzone studia i w przyszłości o założeniu dużej rodziny.

 

przemek_kwaszynskiPrzemysław Kwaszyński z Bierkowic ? lat 16 ? tenisista i nie tylko, uczeń Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości w zawodzie kucharz małej gastronomii. Tytuł Najlepszego Zawodnika we Współzawodnictwie Międzyszkolnym w Imbramowicach 2011. 1 miejsce w Strefowym Turnieju Tenisa Stołowego Zrzeszenia LZS w Krosnowicach 2011. 1 miejsce w Finale Dolnośląskim w ramach Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi 2011. 1 miejsce w Gminnej Lidze o Puchar Wójta Gminy Kłodzko 2011. 2 miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska 2011. 3 miejsce w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym we Wrocławiu 2011. Najbardziej ceni sobie uczciwość i szczerość. Jest dumny z tego, iż trenuje go pani Barbara Bromboszcz.

 

karolina_luctKarolina Lucht z Wojborza ? lat 14 ? wspaniała narciarka, biegaczka, pływaczka, uczennica Gimnazjum Publicznego im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku. W roku 2012 chce wygrać Puchar Polski i konkretnie zaznaczyć swoją obecność na zawodach europejskich. Mnóstwo sukcesów. 1 miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Slalomie. 1 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego. 1 miejsce o Puchar Gór Orlickich w Republice Czeskiej. 1 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Lądka Zdroju. 1 miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląskiego. 1 miejsce w Zawodach o Puchar Rymarza Gór Sowiogórskich. 1 miejsce w Konkursie o Puchar Zieleńca. 3 miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Slalomie Gigancie. 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w Slalomie. Sumiennie trenuje przez cały rok. Przed nią wiele celów i wyzwań związanych ze sportem i nauką.

 

grzgorz_misterskiGrzegorz Misterski z Szalejowa Dolnego ? lat 19 ? biegacz, uczeń Liceum Ogólnokształcącego Nr XXIV w Zespole Szkół Nr 4 we Wrocławiu. 1 miejsce w Biegach Przełajowych Strefowych w Bystrzycy Kłodzkiej 2011. 2 miejsce w Polsko-Czeskich Biegach Górskich w Jaszkowej Dolnej 2011.41 miejsce w Międzynarodowym Ulicznym Biegu Sylwestrowym. Dąży do osiągnięcia jak najlepszych wyników i zrównania się poziomem z najlepszymi biegaczami.

 

karolina_czyzKarolina Czyż ze Święcka ? lat 18 ? z ogromną gracją jeździ konno. Uczennica Technikum Poligrafii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie. 1 miejsce w Towarzyskich Zawodach w klasie L ? Lizawice, sierpień 2011. 3 miejsce w Towarzyskich Zawodach w klasie LL ? Lizawice, sierpień 2011. 6-7 miejsca w Mistrzostwach Dolnego Śląska w klasie L ? Machnice, sierpień 2011. Często zaskakuje znajomych swoimi pomysłami i optymistycznym podejściem do wszystkiego.

 

darek_marciniszynDarek Marciniszyn z Bierkowic ? lat 20, śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych, student Muzykologii na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Finalista 34 Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej w sekcji muzyki w roku 2010. Współpracuje z Fundacją Chopina w Dusznikach Zdroju. Opracowuje referaty z dziedziny pianistyki na Zjazdy Muzykologów w Poznaniu. Jego głównym celem jest praca w zawodzie dziennikarza muzycznego.

 

joanna_sliwinskaJoanna Śliwińska z Jaszkowej Dolnej ? lat 16, śpiewa i gra na gitarze, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku. Certyfikat Ogólnopolskiego Programu Wsparcia Nauki Języka Angielskiego dla Młodzieży Szkół Gimnazjalnych z terenów wiejskich YOUNGSTER 37 pkt=131 poziom Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Dyplom ukończenia warsztatów gitarowych w Dusznikach Zdroju 2011 plus Nagroda za Aktywność. Dyplom ukończenia warsztatów gitarowych prowadzonych przez Iwonę Bodziak w ramach Polsko-Niemieckiego Wiosennego Konkursu Gitarowego 2011 w Państwowej Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Szczecinie. Od trzech miesięcy w ramach wolontariatu pomaga starszym osobom w swojej wsi, oraz poświęca swój czas dla dzieci z Domu Małego Dziecka w Kłodzku.

 

ola_ostojaAleksandra Ostoja ze Starego Wielisławia ? lat 18, śpiewa, uczennica Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego. 1 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej ?Gwiazdy Jesieni? Żywiec 2011. 2 miejsce w XI Festiwalu Piosenki Młodzieżowej Szczytniańska Jesień ? Szczytna, październik 2010. Wyróżnienie w XII Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej ?Faworyci Lata? ? Polska, czerwiec 2010. Wyróżnienie w XIII Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej ?Wiosenne Gwiazdy? w kategorii wokal estradowy ? Puławy, kwiecień 2011. Najważniejsza jest dla niej rodzina. Zbiera się na odwagę, aby wystartować w eliminacjach do X Factora.

 

wojtek_poniatowskiWojtek Poniatowski z Żelazna ? lat 17, tańczy, uczeń Technikum Ochrony Środowiska w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości. Specjalizuje się pokazach tańca brazylijskiego i towarzyskiego na terenie Gminy Kłodzko oraz na scenach Powiatu Kłodzkiego. Postanowił, że po osiągnięciu perfekcji w tańcu sięgnie po tytuł mistrzowski.

 

Goście byli pod ogromnym wrażeniem wszystkich indywidualności, co też wyrażali oklaskami, a byli to m.in. wiceburmistrz Miasta Kłodzka Witold Krzelowski, radny Powiatu Kłodzkiego Lubomir Danielczyk, dowódca 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej ppłk Adam Bera, nadkomisarz Wioletta Martuszewska i podinspektor Tomasz Gawlikowski z Powiatowej Komendy Policji, Honorowy Obywatel Gminy Kłodzko pani Justyna Rapicka z Wolsztyna, ks. Proboszczowie Dariusz Strzelecki, Bolesław Stanisławiszyn i Jan Kwiatkowski?

 

Werdykt końcowy był taki, że sześć osób spełniło wszystkie wymagane kryteria, uregulowane tegoroczną uchwałą Rady Gminy Kłodzko. I tak, stypendia na cały rok szkolny 2011\2012 w kwocie 300 złotych miesięcznie otrzymali: Karolina Lucht, Monika Bańka, Joanna Śliwińska i Darek Marciniszyn. Stypendia po 200 złotych miesięcznie trafiły do Karoliny Czyż i Przemysława Kwaszyńskiego. Jednorazowe czeki finansowe o wartości 500 złotych brutto każdy zostały przyznane dla Grzegorza Misterskiego, Pauliny Krak, Wojtka Poniatowskiego, Aleksandry Ostoja i Grzegorza Wąska.

 

Gościem artystycznym imprezy była Paulina Kowalewska, stypendystka Grzegorza Ciechowskiego w roku szkolnym 2006-2007. Natomiast list do Św. Mikołaja z biblioteki ks. Mieczysława Malińskiego przeczytała Weronika Burys z Ołdrzychowic Kłodzkich. Działo się też wiele innych rzeczy: mikołajkowy turniej scrabble, Zlot Św. Mikołajów, Festiwal Ciastek Mikołajów, rywalizowano o tytuł najładniejszego stoiska wystawienniczego, rozstrzygnięto konkursy na kreatywne świąteczne koszulki bawełniane, ozdoby choinkowe, plakat Św. Mikołaja, stroiki bożonarodzeniowe.

Sponsorami nagród rzeczowych we wszystkich konkursach towarzyszących byli: Posłanka na Sejm RP Monika Wielichowska, Poseł na Sejm RP Andrzej Dąbrowski, Senator RP Stanisław Jurcewicz, Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa, Przewodniczący Rady Gminy Kłodzko Zbigniew Tur, Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń, Burmistrz Miasta Kłodzka Bogusław Szpytma, Radny Powiatu Kłodzkiego Lubomir Danielczyk, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kłodzko Stanisław Banach i Edward Dąbrowa, Zastępca Wójta Gminy Kłodzko Urszula Panterałka, Sekretarz Gminy Kłodzko Bożena Simlat, Skarbnik Gminy Kłodzko Bożena Rudy, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko Mariola Huzar, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko Krzysztof Matysiak, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Gminy Kłodzko Piotr Bryła, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko Małgorzata Pajor-Pijanowska, dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku, przedsiębiorca Jacek Adamczyk z Kłodzka, Państwo Edyta i Grzegorz Sutor z Gorzuchowa, Hurtownia Artykułów Spozywczych IMPMAR w Kłodzku, Restauracja BOGUSZYN w Boguszynie, Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy Zdroju ? Grażyna Świtoń Pawlicka, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Wiesława Teresak, koordynator Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Joanna Kulbaka, tygodnik Euroregio Glacensis, Gospodarstwo Agroturystyczne PASJA w Wojborzu, kierownicy referatów i samodzielne stanowiska Urzędu Gminy w Kłodzko w osobach pań Jadwigi Błaszczak, Leokadii Wicher, Emilii Wład, Agnieszki Potyrały, Henryka Michalaka, Andrzeja Wilka. PIĘKNIE DZIĘKUJEMY!

 

Uroczystość z młodzieńczą fantazją poprowadzili Aleksandra Ostoja i Piotr Nieckarz. Organizatorami byli: Wójt Gminy Kłodzko, kapituła stypendialna, Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko oraz Gimnazjum Publiczne Reymonta.

 

Tekst: Mariola Huzar, foto: Anna Stankiewicz

 

 

Share:

Author: admin