Wywiad z właścicielem TELEWIZJI KŁODZKO – Piotrem Kramnikiem

698 1

698 1W dzisiejszych rozmowach gościmy właściciela i redaktora naczelnego TELEWIZJI KŁODZKO – Piotra Kramnika.


Może na wstępie przedstawimy naszym Czytelnikom TV KŁODZKĄ, która jest już trwałym elementem na medialnej mapie Ziemi Kłodzkiej.

Początki Telewizji Kłodzkiej sięgają czasów Telewizji Kablowej DES, która jako pierwsza w regionie redagowała program lokalny. Byliśmy wtedy wraz z innymi dziennikarzami na pierwszych sesjach rad miasta i powiatu. Po przerwie która spowodowana była sprzedażą sieci w Kłodzku i Polanicy-Zdroju postanowiłem ubiegać się o koncesję na nadawanie programu lokalnego w sieciach kablowych. Uzyskałem ją w 2008r. i wtedy też zaczęła nadawać Telewizja Kłodzka. Początki nadawania to sieć azart Spółdzielni Mieszkaniowej w Kłodzku. Następnie nasz sygnał dotarł do Polanicy-Zdroju, Kudowy -Zdroju, Radkowa, Międzygórza, Dusznik-Zdroju i Słupca, a wkrótce poprzez własną sieć również do mieszkańców Szczytnej. Na dzień dzisiejszy docieramy również do mieszkańców Świdnicy i okolic, Wałbrzycha, okręgu jeleniogórskiego, lubuskiego i dużej sieci poznańskiej. Dzięki dobrej lokalizacji w centrum regionu jesteśmy w stanie szybko dotrzeć do najważniejszych wydarzeń, dzięki temu nasze zdjęcia ukazały się w TVN, TVN24, Polsacie jak również w Tv Trwam.

 

698 2

(studio Telewizji Kłodzko)

 

Staramy się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i ważnego dla lokalnej społeczności. Staramy się ponadto dotrzeć /poprzez obecność w obiektach turystycznych/ do gości odwiedzających nasz region, tak aby ukazać jego urok i atrakcje które na nich aktualnie czekają.

 

Dodam jeszcze od siebie – że Tv Kłodzko możemy oglądać również poprzez internet wstępując na stronę www.tvklodzka.pl. Na internetowej stronie piszecie Państwo “TV dla mieszkańców i gości odwiedzających Ziemię Kłodzką”. Co szczególnego proponujecie w swojej ofercie – gościom odwiedzającym ten region ?

Tak jak wspomniałem gościmy w wielu obiektach turystycznych i dzięki temu turyści mogą oglądać nasz program w którym często pokazujemy i odkrywamy na nowo ciekawe zakątki naszej ziemi. Na stronie internetowej mamy z kolei zakładkę „Co będzie´ w której informujemy o aktualnych wydarzeniach czy imprezach w regionie.

 

Czym TV Kłodzka zaskoczy nas w najbliższym czasie ?

 

Mamy wiele ciekawych pomysłów które chcemy zrealizować – ale o tym przekonają się już nasi widzowie w najbliższym czasie. Na pewno /co nie jest tajemnicą/ to poszerzenie zasięgu i przez to zwiększenie oglądalności naszego programu lokalnego.

 

Które „kłodzkie” zakątki może polecić Pan specjalnie naszym Czytelnikom… czyli magiczne miejsca Piotra Kramnika ?

 

Jako mieszkaniec Kłodzka i osoba która wychowała się tuż przy twierdzy i spędzająca wiele czasu w jej zakamarkach nie mogę nie polecić Twierdzy Kłodzkiej. Bardzo dobrze czuję się też wędrując przy wodospadzie Wilczki i w górę ku Marii Śnieżnej. Zakątkiem który często odwiedzam wraz z rodziną to Kłodzka Góra. Jest wiele jeszcze innych ciekawych zakątków, jak choćby Trójmorski Wierch, nie wspominając o zapomnianych ruinach zamków i pałaców które skrywają nadal wiele tajemnic.

 

Telewizyjne, ale nie tylko… marzenia Piotra Kramnika.

 

Marzenia raczej są przyziemne i związane raczej z pracą i życiem rodzinnym. Myślę o zakończenie inwestycji która ma sprawić, aby nasz program lokalny mógł się nadal rozwijać i wpisywał coraz mocniej w regionalną rzeczywistość. Najważniejsze jednak to starać się spędzać więcej czasu z rodziną. Tak już jest, że czas ucieka i nie można go cofnąć a mając wyrozumiałą zonę i dwóch wspaniałych synów naprawdę warto być z nimi.

 

Dziękuję za rozmowę.

JANUSZ PUSZCZEWICZ

Zdjęcia: Telewizja Kłodzko

Share:

Author: admin