Wywiad z Panią Prezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich S.A – Panią Renatą Maślanką

762 1

Ponadto prowadzimy działalność w zakresie produkcji naturalnych wód mineralnych, leczniczych i źródlanych oraz napojów smakowych w rozlewniach wód mineralnych w Polanicy-Zdroju oraz w Jeleniowie k. Kudowy-Zdroju. Dzisiejsze Uzdrowiska Kłodzkie to nowocześnie wyposażona baza balneologiczna oraz hotelowa, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze, wyposażone w nowoczesną aparaturę leczniczą oferujące ponad 60 różnych zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA. To przede wszystkim jednak wyspecjalizowana kadra medyczna. Nasi goście mogą wypoczywać i nabierać sił witalnych w 14 obiektach, malowniczo usytuowanych na terenie miejscowości o wielowiekowych tradycjach uzdrowiskowych. Podstawą kuracji w naszych zdrojach są naturalne wody mineralne i lecznicze o najwyższych walorach smakowych. Wody sygnowane marką Staropolanka i Wielka Pieniawa od lat znane są i doceniane na polskim i europejskim rynku.

 

Ilu gości korzysta z Państwa oferty ?

W naszych obiektach leczy się i wypoczywa ponad 26 tys. osób rocznie. Są to głównie goście z kraju. Jednak mamy coraz więcej klientów z zagranicy, przeważnie z Niemiec ale również z Izraela, Czech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Białorusi, Francji, Szwajcarii a nawet ze Stanów Zjednoczonych.

 

Jaką szczególną ofertę przygotowano na ten sezon ? Czym tym razem zaskoczą nas Uzdrowiska Kłodzkie ?

W trosce o wysoką jakość i różnorodność usług, stale rozszerzamy wachlarz naszych możliwości. Nasza oferta dostępna jest dla każdego, kto ma ochotę odpocząć i zregenerować siły witalne. Do dyspozycji gości oddajemy nowoczesne kompleksy rekreacyjne Słoneczne Termy a w nich baseny z mnóstwem atrakcji wodnych, strefą saun Klimaty Świata, jacuzzi, doskonale wyposażone Fit Centrum i sale fitness, dostępne w Polanicy, Dusznikach i Kudowie. Chcemy, aby nasze Słoneczne Termy stały się synonimem innowacyjnej propozycji rekreacyjnej oraz wysokiej jakości, ocenianej poprzez pryzmat skutecznej odnowy biologicznej, relaksu i dobrej zabawy. Uzdrowiskowe zakłady przyrodolecznicze oferują ponad 60 różnych zabiegów, również tych z użyciem naturalnych surowców leczniczych, a także specjalistyczne badania diagnostyczne. Nasze kuchnie i kawiarnie oferują świeże, regionalne dania, komponowane zgodnie z tradycyjnymi recepturami, ale jednocześnie z uwzględnieniem nowoczesnych trendów i zasad zdrowego stylu życia.

Co więcej, w odpowiedzi na potrzeby zdrowotne społeczeństwa oraz wzrastającą liczbę problemów i chorób cywilizacyjnych, Uzdrowiska Kłodzkie kontynuują duży projekt inwestycyjny, mający na celu podwyższenie standardu oraz zwiększenie liczby świadczonych usług medycznych w postaci Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego „Jagusia” w Kudowie-Zdroju.

Ta modernizacja ukierunkowana jest na rozwój lecznictwa dziecięcego, zwłaszcza w zakresie walki z otyłością dzieci i młodzieży. W efekcie powstanie wysokiej klasy obiekt, posiadający 120 miejsc noclegowych. Program leczenia zostanie wzbogacony o pięć nowych warsztatów dla dzieci i rodziców. Zgodnie z założeniem będzie to najnowocześniejszy ośrodek w regionie i jeden z najnowocześniejszych w kraju, dedykowany dzieciom borykającym się w szczególności z problemem nadwagi i otyłości, ale także z szeregiem innych chorób cywilizacyjnych.

 

Mamy wiele pytań m.in. dotyczących możliwości skorzystania z bazy leczniczej na zasadzie uzdrowiskowego leczenia ambulatoryjnego. Wiadomo bowiem, jak długo czeka się na “normalne” skierowanie sanatoryjne.

W Uzdrowiskach Kłodzkich można skorzystać z zabiegów i leczenia zarówno w systemie stacjonarnym, jak i ambulatoryjnym. W formule pełnopłatnej oraz w ramach skierowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. Sześciodniowy pakiet ambulatoryjny, obejmujący trzy zabiegi dziennie, konsultacje lekarskie oraz kurację pitną naturalną wodą mineralną, kosztuje 330 zł. Leczenie jest dostępne po dokonaniu rezerwacji w biurze planowania zabiegów. W ramach skierowania z NFZ leczenie ambulatoryjne jest bezpłatne. Oczywiście warto skorzystać z leczenia uzdrowiskowego w systemie stacjonarnym, ale z tym wiąże się jednak dłuższy czas oczekiwania.

Z tańszych pobytów można skorzystać np. po sezonie letnim. Zaczynają się one w naszych uzdrowiskach od 20 października. Jeśli więc cenimy ciszę, spokój oraz uroki złotej polskiej jesieni, warto wybrać się do uzdrowiska już po sezonie wakacyjnym. Z pobytów w obniżonych cenach można korzystać aż do 20 grudnia. Potem nasze ośrodki oferują pobyty świąteczno – sylwestrowe. To ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą spędzić święta, łącząc relaks z wypoczynkiem i dbałością o zdrowie, zamiast uczestniczyć w przedświątecznym zamieszaniu. Dodatkowo, okolice uzdrowisk są bardzo atrakcyjnym terenem dla miłośników sportów zimowych.

Natomiast po nowym roku z obniżek cenowych można korzystać do 27 kwietnia. Dodajmy, że Polanica, Duszniki i Kudowa, to okolice wyjątkowo ciekawe dla turystów, ceniących zdrowy aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Liczne trasy spacerowe, rowerowe i nordic walking, malownicze krajobrazy i leczniczy dobroczynny klimat sprawiają, że jest tu co robić przez cały rok.

Zapraszamy więc do śledzenia naszej strony internetowej www.uzdrowiska-klodzkie.pl, gdzie na bieżąco publikujemy promocje, rabaty i oferty specjalne dla naszych gości.

 

Jakie są Państwa plany i zamierzenia na najbliższy okres.

Mając na uwadze potrzeby zdrowotne społeczeństwa, obserwując i analizując trendy prozdrowotne, Uzdrowiska Kłodzkie będą stale inwestowały w rozwój infrastruktury balneologicznej i wdrażały działania mające na celu podnoszenie standardów świadczonych usług.

W tym roku nasza spółka obchodzi jubileusz 40-lecia działalności – Uzdrowisk Kłodzkich (dawniej: Zespół Uzdrowisk Kłodzkich). W związku z tak ważnym dla nas wydarzeniem i podsumowaniem, planujemy szereg eventów okolicznościowych, połączonych z oddaniem do użytku zmodernizowanego Szpitala Dziecięco „Jagusia” wraz ze Specjalistycznym Centrum Profilaktyki, Leczenia oraz Nowoczesnej Edukacji Prozdrowotnej. 40 lat doświadczenia, będącego przecież kontynuacją sięgającej XVII wieku tradycji leczniczej naszych kurortów mobilizuje nas do dalszej wytężonej pracy nad wysoką jakością usług medycznych.

Głównym założeniem rozwoju naszej firmy jest utrzymanie pozycji jednego z najlepszych usługodawców w Polsce i Europie w zakresie medycyny uzdrowiskowej, turystyki zdrowotnej, wellness i SPA oraz produkcji naturalnych wód mineralnych, spełniającego wszystkie wymagane standardy jakościowe i środowiskowe.

 

Dziękuję uprzejmie za rozmowę a Państwa zachęcam do skorzystania z bogatej oferty Kłodzkich Uzdrowisk.

 

JANUSZ PUSZCZEWICZ

/Dziękuję p. Ewie Skowron – za pomoc w przeprowadzeniu tego wywiadu

i udostępnione zdjęcie. Tekst autoryzowany./

Share:

Author: admin