ZIEMIA KŁODZKA CZEKA na MAŁYCH GOŚCI – PODSUMOWANIE

727 0

 

727 1Zdaniem portalowych czytelników najwięcej głosów oddano na dusznickie Muzeum Papiernictwa. Chwalono tą placówkę m.in. za bogatą i urozmaiconą ofertę przygotowaną dla dzieci oraz za ich miłe przyjęcie ze strony muzealnego personelu. Zdaniem wielu „inne muzea w kraju mogą się uczyć od Dusznik jak interesująco sprzedać swoje zbiory, jak zachęcić dzieci do wstępowania w muzealne progi, jak ukazać im po raz pierwszy muzealny świat…”. Placówka ta wzbudziła naprawdę wielki szacunek i uznanie małych gości oraz ich rodziców. Tylko tak trzymać dalej !

Na drugim miejscu, przewagą dosłownie kilku głosów uplasowało się Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Kłodzkie muzeum oceniono wysoko m.in. za równie bogatą ofertę specjalnych letnich imprez dla dzieci, pełną otwartość na małego gościa i niezwykle miłą atmosferę. Gdzie jak pisano „każdy czuje się tutaj jak gość specjalny…”. Wyjątkowy podziw budziła muzealna kolekcja zegarów oraz udostępniony świat podziemnych korytarzy i labiryntów.

Skoro już jesteśmy przy muzeach wyróżniono również bystrzyckie Muzeum Filumenistyczne, gdzie jak pisano „dzieci z wyjątkowym zaciekawieniem podziwiały magiczny świat zapałczanych etykiet”. Ich urokowi nie oparli się również ich rodzice czy dziadkowie, przypominając sobie młode lata i zapałki z tamtych też lat. Duże więc brawa dla wszystkich „kłodzkich” placówek muzealnych.

Na kolejnych miejscach uplasowała się kłodzka Starówka i oczywiście sama Twierdza oraz polanickie uzdrowisko / bajeczne fontanny, plac zabaw, atrakcyjne dla dzieci alejki i parkowe miejsca/. Głosy oddano również na Lądek Zdrój /Biskupie Stawy, Wojciech, zdrojowy park, Starówka, arboretum/, Bystrzycę Kłodzką i jej malownicze okolice. Wysoką notę uzyskało ponadto sąsiedzkie Bardo, które zdaniem wielu jak „wprost wymarzonym miejscem na wypoczynek dzieci i ich rodziców z bogactwem tras, szlaków i magicznych miejsc…”. Niebawem postaramy się przedstawić „konkursowe” relacje z tych miejsc.

Niewiele głosów oddano z kolei na obiekty w których zatrzymali się nasi goście. Chwalono zwł. tutejszą bazę agroturystyczną. Przy okazji „odkryto” ciekawą agroturystykę Studzienno gdzie mali goście mają okazję przebywać w towarzystwie licznych zwierząt. Powszechnie podkreślano, że oczekuje się miejsc dostępnych na każdą kieszeń, które oferują coś więcej niż sam nocleg.

Korzystając z okazji dziękuję patronom tej akcji m.in. Panu Krzysztofowi Baldy z kłodzkiego Starostwa, redakcji „Bramy” oraz zaprzyjaźnionym stronom internetowym Lądka Zdroju, Bystrzycy Kłodzkiej czy kłodzkiego muzeum. Dziękujemy również sponsorom naszej akcji. Z laureatami skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie.

JANUSZ PUSZCZEWICZ

Z ostatniej chwili:

Najnowsza relacja z odwiedzin Muzeum Papiernictwa – nadesłana przez grupę rodzin spędzających dwutygodniowy pobyt Oazowy na Ziemi Kłodzkiej

Share:

Author: admin