VIOLETTA VILLAS

563_1

 

Urodzona 10 czerwca 1938 r. w Liege /Belgia/ w rodzinie polskiego górnika. Jesienią 1946 r. jej rodzina osiedla się w Lewinie Kłodzkim o którym śpiewała ?W Lewinie koło Kudowy, jest dom mych dziecinnych dni, dom stary w wspomnieniach nowy?? gdzie też ?słońce mnie zna i strumyk co nocą śpiewa??.

Wróciła tu po latach, w roku 1998. Kiedyś otrzymała kryształowe klucze jako symbol honorowego obywatelstwa tego miasta. Jej imieniem nazwano wtedy miejscowy dom kultury, natomiast w Stroniu Śl. stała się patronką huty szkła. Zawsze wyjątkowo ciepło mówiła o tym zakątku. Nie zawsze jednak była to miłość odwzajemniona, jak to w życiu bywa.

Nie nam oceniać wielkich a do takich należała w polskiej kulturze. Jak pisał p. Bogusław Kaczyński ?piosenkarka przecierpiała w życiu bardzo wiele, jej życie to wielkie sukcesy, ale jeszcze większe cierpienia??. Szkoda, że jej niewątpliwy talent doceniamy dopiero tak późno.

Będzie nam brakowało jej wspaniałych piosenek i wzruszeń jakie wtedy doznawaliśmy.

Pogrzeb Violetty Villas odbędzie się w dniu 19 grudnia br. w Warszawie. Artystka zostanie pochowana na Powązkach. Początek uroczystości żałobnych o godz. 14.00 – msza św. w kościele św. Karola Boromeusza.

Share:

Author: admin