MAJÓWKA NA ZIEMI KŁODZKIEJ

696 1

Lądek-Zdrój

W dniu 1 maja br. proponujemy m.in. udział w otwarciu sezonu turystycznego na Borówkowej, w tym występy zespołów polskich i czeskich. W tym też dniu o godz. 16.00 zapraszamy na 1-Majowy Pochód połączony z artystycznym happeningiem „Zakład pracy Twoim drugim domem”.

W dn. 3 maja spotkanie wszystkich Jerzych, spacer traktem lądeckiego patrona natomiast w dn. 4 maja Dni Patrona Lądka- Zdroju z bogatym programem artystycznym.

Więcej informacji znajdziemy na www.ladek.pl oraz w naszym dziale IMPREZY.

Kłodzko / Bardo

W dn. 1- 3 maja odbędzie się Ogólnopolski Spływ Kajakowy – Nysa Kłodzka 2013. Trasa: Zabłocie- Kłodzko- Bardo- Topola.

Polecamy też spływy pontonem lub kajakiem słynnym Przełomem Bardzkim. Trasę taką przepłynęliśmy w ubiegłym roku, stąd szczególnie polecamy tą atrakcję / www.ski-raft.pl/ . Zaprasza też samo Bardo/www.bardo.pl /

Kudowa- Zdrój

W dn. 1-5 maja trwać będzie w Parku Zdrojowym kudowska „Majówka” czyli spotkanie w plenerze. Zaprasza również Skansen Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Pstrążnej na Majówkę na Ludowo czyli spotkanie z zespołami ludowymi. Więcej informacji na www.kudowa.pl

Szczytna

2 maja zaplanowano Festiwal Piosenki Dziecięcej – Szczytniańska Wiosna.

Bystrzyca Kłodzka

W dn. 4-5 maja odbędą się na Górze Parkowej tradycyjne już Dni Św. Floriana, w tym liczne imprezy artystyczne z Kuźnią Talentów włącznie.

Złoty Stok

Na specjalne majowe zwiedzanie zaprasza Kopalnia Złota, która poleca m.in. Podziemną Trasę Turystyczną, przejazd podziemnym tramwajem, podziemny spływ, spotkanie z Gnomem czy jedyny w Polsce podziemny wodospad. Czekają na gości również inne atrakcje, więcej na stronie www.kopalniazlota.pl

Region

We wszystkich miejscowościach odbędą się uroczystości i imprezy związane z rocznicą Konstytucji 3-Maja i Świętem Flagi. Szczegóły na lokalnych plakatach i stronach poszczególnych miast i gmin.

Czekają też na nas tutejsze muzea, w tym Muzeum Ziemi Kłodzkiej, dusznickie Muzeum Papiernictwa czy bystrzyckie Muzeum Filumenistyczne.

Warto więc wybrać się na Ziemię Kłodzką !

JANUSZ PUSZCZEWICZ

 

Share:

Author: admin