Lwowska Fala

Na Ziemi Kłodzkiej mieszka liczne grono kresowian, aktywna jest też miejscowe Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich. Dość wspomnieć, że np. Oddział działający przy Muzeum Ziemi Kłodzkiej istnieje już 22 lata. Niezwykle aktywne jest m.in. środowisko kłodzkie czy bystrzyckie.

Mamy dla nich wszystkich niezwykle miłą wiadomość.

Otóż na antenie RADIA KATOWICE gości od dłuższego już czasu ? LWOWSKA FALA?. Jak czytamy na radiowej stronie jest to ?audycja która ocala od zapomnienia kresową tradycję i kulturę, lwowski humor i piosenkę, ale także prawdę o losach Polaków tragicznie splecionych wojną i okupacją na Ziemiach Wschodnich Rzeczypospolitej?. Słucham tą audycję w każdą niemal niedzielę, czekam zawsze z niecierpliwością na kolejne jej wydania. Stąd tak gorąco ją Państwu POLECAM !!!

Wiele dobrego można napisać o niespokojnym lwowskim duchu jakim jest Pani red. Danuta Skalska. To przecież ona stworzyła LWOWSKĄ FALĘ oraz prowadzi i to jak ? każde jej wydanie. Na co dzień prezesuje bytomskiemu oddziałowi Towarzystwa Miłośników Lwowa, jest rzecznikiem prasowym Światowego Kongresu Kresowian który co roku zbiera się na Jasnej Górze, inicjuje pomoc dla naszych braci za wschodnią granicą, propaguje też wszędzie naszą kresową spuściznę.

Słuchacze z województwa śląskiego mogą usłyszeć wspomnianą audycję- w każdą niedzielę o godz. 8.10 na fali 102,2 FM i 101,2 FM.

Audycja poprzez Internet dociera również na cały świat. Wystarczy tylko wejść na stronę: www.radio.katowice.pl gdzie w dziale ?archiwum? znajdziemy i odsłuchamy nadane już audycje.

Zachęcam do słuchania, bo gdzie też znajdziesz tamten lwowski klimat?

JANUSZ PUSZCZEWICZ

Share:

Author: admin