Katowickie Targi Turystyczne – PATRONAT MEDIALNY

688 1

W dniach 22- 24 marca br. odbędą się w Katowicach XIX Międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2013. To największe na południu Polski targi turystyczne, trzecie bodajże w rankingu krajowym. Patronat honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Izba Turystyki, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Wojewoda Śląski. Patronat medialny sprawuje m.in. Portal Internetowy – Ziemia Kłodzka /www.ziemiaklodzka.pl/.

688 1688 2

Targi zawsze są doskonałą okazją do prezentacji oferty letniego wypoczynku i kompleksowej prezentacji touroperatorów, biur podróży, regionów, uzdrowisk itp. Wiodącym regionem tym razem będzie Świętokrzyskie. Swój udział zapowiedziały liczne reprezentacje zagraniczne, w tym roku przewodnią zresztą rolę będzie miało Maroko.

Targi to nie tylko typowa prezentacja poszczególnych ofert, ale również szereg imprez towarzyszących. W programie widzę m.in. liczne seminaria, panele dyskusyjne, pokazy, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi z turystycznej branży oraz cały blok imprez artystycznych.

Wystawcy bardzo poważnie podchodzą do tej imprezy bowiem tutejszy rynek jest wyjątkowo chłonny na turystyczne oferty. W samej aglomeracji śląskiej żyje przecież ponad 4,5 miliona osób, które przy każdej okazji chcą wyrwać się na łono natury. Czy Sudety przegrają z bliskimi od Katowic Beskidami, czas zapewne pokaże… Warto jednak powalczyć o ten rynek.

688 3Ziemia Kłodzka wielokrotnie gościła z powodzeniem na wspomnianych targach. Jej stoiska cieszyły się zawsze dużym zainteresowaniem, o czym przekonałem się wielokrotnie. Czy tym razem spotkamy ich również w Katowicach? Zapytałem o to gestorów kłodzkiej bazy turystyczno-kuracyjnej, odpowiedziało jedynie lądeckie uzdrowisko. Niestety nie dojedzie reprezentacja Uzdrowiska Lądek-Zdrój / Długopole. Podobno zrezygnowano ze względów finansowych a szkoda. W lądeckim uzdrowisku spotykam przecież wyjątkowo często „śląskich” kuracjuszy. Część przyjeżdża wprawdzie w ramach skierowania z NFZ, ale też niemało z nich przyjeżdża tu prywatnie, zostawiając przy okazji niemało grosza., ale to już inny temat.

Niemniej czekamy tu już na kłodzkich wystawców i ciekawą zapewne ich prezentację. Z katowickich targów przygotujemy specjalną relację. Tymczasem zapraszam już na katowicki GLOB 2013.

JANUSZ PUSZCZEWICZ

“Zdjęcia z ubiegłorocznych targów, uzyskane dzięki

uprzejmości Uzdrowiska Lądek-Długopole.”

 

baner

Share:

Author: admin