I Narciarski Bieg Przebierańców w Górach Stołowych

06

Schronisko PTTK w Pasterce w Górach Stołowych zorganizowało w ostatni weekend stycznia narciarski przebierany weekend pod hasłem ‘Z kamerą wśród zwierząt’. W weekendowych imprezach wzięło udział ponad dwieście osób.

Głównymi akcentami weekendu były imprezy dla przebierańców: I Narciarski Bieg Przebierańców i późniejszy, wieczorny bal karnawałowy.

W biegu przebierańców bezkonkurencyjna okazała się ekipa Krów z Wielkopolski. Na trasie poprowadzonej po łąkach wokół Schroniska Pasterka konkurowały z Kotami, Zebrami, Wężami, czy Biedronką. Na koniec Krowy dały pokaz jazdy figurowej na biegówkach.

01 02
01 02

Podczas wieczornej imprezy panował niepodzielnie taniec w rytmie reggae. Sala koncertowa na strychu schroniska wypełniła się po brzegi uśmiechniętymi turystami z całej Polski. Impreza, prowadzona przez lokalnego animatora kultury, Wojciecha Helińskiego z Kudowy Zdroju, trwała do białego rana.

Góry Stołowe to drugie w Polsce miejsce pod względem liczby przygotowywanych ratrakiem narciarskich tras biegowych, przebiegających w całości po atrakcyjnych przyrodniczo i krajobrazowo terenach Parku Narodowego Gór Stołowych. Funkcjonują tutaj dwie wypożyczalnie sprzętu biegowego, w tym jedna uruchomiona w tym sezonie, dysponująca nowym sprzętem firmy Salomon – w niewielkiej Pasterce.

Trasy narciarskie w Górach Stołowych są bardzo popularne także wśród biegaczy z Czech. Kursuje tu weekendowy bus wożący sąsiadów z niedalekiego czeskiego Nachodu.

Autor: Szymon Nitka, Schronisko PTTK Pasterka

01 02
01 02
01 02
01 02
Share:

Author: admin