Najnowszy numer ?Nieregularnika Polanickiego?

NP_18_D

Prawdziwa historia Mariana Pieniądza urodzonego we Lwowie, którego powojenne losy związały się z Polanicą.

Kolejny odcinek nt. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego POL-8 im. J. Milki, tym razem odcinek opowiada o 43 już edycji jaka miała miejsce w roku ubiegłym.

Poetycka Polanica czyli o poetyckim spotkaniu ?Poeci bez granic? jakie odbyło się w dn. 18-21 listopada ubr.

Szczeliniec Wielki ? o tym magicznym zakątku pisze Marek Gałowski. To również mój niezwykły zakątek, miejsce do którego zawsze z radością wracam?

Obozy pracy na Ziemi Kłodzkiej w czasie II wojny światowej – publikacja Katarzyny Redmerskiej o nieodkrytej jeszcze do końca historii z wojennych czasów. Dobrze, że podjęto ten temat. Bo kto też wie, że obozowe filie działały m.in. w Ścinawce Średniej, Gorzanowie, w Kudowie, Żelaźnie czy we wsi Wolany.

Ciekawa publikacja Elżbiety Kościk ?Parki jako element urządzenia przestrzeni uzdrowiska?.

Są też bieżące polanickie wiadomości m.in. o polanickich obchodach wybuchu II Wojny Światowej, międzyszkolnym konkursie wiedzy o Polanicy / kolejna cenna inicjatywa TMP/,koncercie chopinowskim, polanickim też niedźwiedziowaniu z racji 100-lecia tutejszego misia / żałuję wyjątkowo, że opuściłem tą rocznicę /.

Za redakcją powtórzmy jeszcze apel do mieszkańców Polanicy. Towarzystwo Miłośników Polanicy wspólnie z organizacjami kombatanckimi zwraca się do wszystkich z prośbą o informacje o walczących na różnych frontach mieszkańcach. Zebrane materiały posłużą do opracowania dokumentacji upamiętniającej zasłużonych obywateli Polanicy-Zdroju. Bliższe informacje uzyskamy m.in. pod adresem: nieregularnik.tmp@wp.pl

Dziękuję za nadesłany numer, który wyjątkowo polecam Państwa uwadze !!!

Dziękuję również za ?Polanicki kalendarz 2011 r.? wydany przez TMP ze zdjęciami ikon namalowanych a raczej pisanych przez polaniczanina Jerzego Zenkę. To o nich mówi artysta ?są śpiewem uwielbienia, poezją w kolorach. Łączą dwie nieskończoności, światłość Bożą i ducha ludzkiego??. Niebawem postaramy się przedstawić w portalu osobę i twórczość tego wspaniałego artysty. Osobiście jestem bowiem pod wrażeniem jego niebywałych artystycznych dokonań. A kalendarz już wisi nad redakcyjnym biurkiem ?

Share:

Author: admin